Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Stará.?!

14. 1. 2019 Monika Henčlová

Co? Já? Je mi 40 let a fakt si ještě stará nepřipadám. Osmiletý syn mé zdravotní sestřičky to ale vidí jinak, protože vůbec nechápu vtipy ve filmu, kde se mění auto v robota, jmenuje se Bublina a přece je vtipné, když se mění. Já jsem vyrůstala na filmu Ať žijí duchové a to už není vtipné.

celý článek

Já v televizi

10. 1. 2019 Monika Henčlová

To je neuvěřitelné. Pozvali mě do televize a já teď musím vymyslet oblečení. Poslali mi okruhy a já se s vámi podělím.

1. Co všechno obnáší péče?:

Péče obnáší všechno. Potřebuji uklidit byt, potřebuji odvést na fakultu (už mám vysokou školu, tak si nedovolujte smích), potřebuji napsat knížku, potřebuji přebalit, převléknout a hlavně nakrmit.To jídlo už mi moc nejde, takže občas musím jet na nutriční oddělení, pořád jsem podvyživená, ale to moc neřeším. Pořád jsem vysoká, štíhlá a krásná, no ne? smích.

celý článek

Test IQ

4. 1. 2019 Váhomírka

Docela dobře si pamatuji, jak k nám do školy přišli nějací lidé z Menzy (společnost lidí s nadprůměrným IQ), že si můžeme zkusit testy inteligence. Inu, proč ne? Změřit se dá dneska úplně všechno. Když ne, vyčíslit v dolarech, tak aspoň změřit.


Tak mě napadlo, co když mám také nadprůměrné IQ? Budu patřit k elitě národa?

celý článek

Na jaké filmy jsem koukal o vánocích

2. 1. 2019 Luboš Hora

Vánoční svátky bez televize si drtivá většina lidí vůbec nedovede představit. Lebedí si pohodlně v křesle, koukají na ,,bednu" a ,,cpou" se vánočními lahůdkami, především cukrovím. To jsou klasické české vánoce.

celý článek

Jak jsem trávil vánoce

2. 1. 2019 Luboš Hora

Poslední vánoce, tedy ty v právě uplynulém roce 2018 se v mém případě nijak výrazně nelišily od těch několika předchozích. Pokud snad ano, pak byly ještě o něco depresivnější. Trávil jsem je pouze s maminkou, která je na tom navíc rok od roku pohyblivě hůře. Z těchto důvodů se dostane ven, jen za pomoci francouzských holí a ujde i tak maximálně několik set metrů. I doma si při pohybu v bytě musí pomáhat francouzskou holí. Jen v sedě a v leže ji silně poškozené koleno, ve které voperovaná endoprotéza již po více než 10 letech dosloužila, nebolí. I pouhé stání ji bez pomoci hole dělá problémy. Z těchto důvodů se nemohla pouštět do žádných větších vánočních příprav, které ještě před takovými 3-4 lety byly především na ni. Je velké štěstí, že bydlí ve stejném paneláku i vchodě jako já, jen o tři patra níže. Já zase s vánočními přípravami dosud nemám žádné velké zkušenosti. A tak jsem jen jako v posledních letech již obvykle ,,běhal" po nákupech potřebných potravin, pomáhal s předvánočním úklidem a vykonával práce příslušející spíše ženám.

celý článek

Svůj loňský novoroční závazek, jsem nejen splnil, ale překonal

2. 1. 2019 Luboš Hora

Příchod Nového roku znamená pro mnohé lidi nové cíle a s nimi spojené novoroční závazky. Mezi ty nejobvyklejší patří třeba o nějaké to kilo zhubnout, nebo přestat kouřit. Musím se přitom trochu pousmát nad skutečností, když v období těsně před Novým rokem hodně lidí dělá pravý opak. Během vánočních svátků a Silvestra se naopak přejídá téměř k prasknutí a při sklenkách alkoholu ,,hulí" jednu cigaretu za druhou. Přetočit pak svůj životní styl o 180 stupňů během jediného dne musí být opravdu obtížné. Kila nabraná za období svátků se asi musí shazovat hodně těžko, tím spíše, když jich člověk měl nadbytek už před svátky.

celý článek

Seriál o romantismu II. díl

2. 1. 2019 Luboš Hora

Správné i zkreslené představy o romantismu

Minimálně od středoškolských studií se lidem romantismus ztotožňuje s přízračnou ,,lůnou“nad hradními troskami, s mýtem něčeho velkého a ušlechtilého, s představou ideálního nezkaženého člověka, stejně jako s ukrutnými zápletkami hrůz i s neméně ukrutnými dávkami ctností. Romantismus je samozřejmě úzce spojen s až mimořádně silným projevem nálad a citů.

celý článek

Nemám rád administrativní pracovnice, mé kolegyně v Zs. ,,Dobré místo“ jsou však vyjímkou

2. 1. 2019 Luboš Hora

Zejména u nás na Kladně jsem pověstný svou averzí vůči pracovnicím v administrativě i jiným úřednicím, nebo mužům úředníkům. Na některých kladenských úřadech jsem tím dokonce už vyhlášený. Proti takovým lidem jsem si nikdy nebral a ani v současné době neberu žádné servítky. Právě naopak. Už nejednou se mi někde na úřadě stalo, že jsem je téměř ,,seřval." Naštěstí jsem nikdy nepoužil žádných vyloženě vulgárních výrazů, takže mi to vždy prošlo, bez jakýchkoli následků. Přesto jsem si často dovolil dost, někdy snad až příliš. Výtky i některé výrazy, kterými jsem je častoval si rozhodně za rámeček nedají. Jako vysokoškolák a novinář se necítím před pracovnicemi většinou jen se středoškolským ekonomickým vzděláním jako méněcenný, když po nich něco žádám. Běda, když nějaká ,,kancelářská povalečka" se chce vyvyšovat nade mě. Pak už se nedokážu udržet a ,,vypěním" .V nedávné minulosti jsem na ně někdy i vyloženě křičel a přímo se vyžíval svými hrozbami stížností na jejich nejvyšších možných nadřízených orgánech a to včetně některých ministerstev. Samozřejmě, že takové jednání a chování není ideální a už vůbec ne příkladné. Ale co? Nakonec jsem přece psychiatrický invalidní důchodce III.stupně a to s diagnózou doslova znějící:,,těžká až extrémní porucha osobnosti." To mě snad alespoň do jisté míry omlouvá.

celý článek

Proč zase píšu články pro Kladenský deník

2. 1. 2019 Luboš Hora

Novinářské práci se věnuji bezmála 20 let. Za tuto dobu jsem napsal jistě tisíce/možná desetitisíce/ článků a dvě brožury. Pamatuji se ještě na svůj vůbec první otištěný článek -,,Jak Meazza na Kloze nestačil", který vyšel v dnes již neexistujícím ,,Kladenském expresu" a čerpal z nejslavnějšího období kladenského fotbalu. Je příznačný tím, že právě články se sportovní tematikou jsem jako novinář začínal.

celý článek

Pýcha předchází pád

22. 12. 2018 Alena Petříková

Ćí pýcha? Moje. Byla jsem donedávna přesvědčená, že jsem chytřejší než doktoři, kteří mi předepisovali psychiatrické léky. A že ty léky vlastně vůbec nepotřebuju a klidně se obejdu bez nich. Prášky jsem přes protesty mé psychiatričky vysadila – a zanedlouho následoval pád do hlubin deprese.

celý článek
starší články

Blogujte na lidémezilidmi.cz!

Je to jednoduché, přihlašte se jako uživatel našeho portálu a v uživatelském menu si zvolte Založit blog.

Pak už pouze posílejte své příspěvky, které vám do jednoho dne autorizujeme

Prezentujte své práce

Doporučit dál:

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2019 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |