Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Domov

 Domov
Domov není tam,co bydlíš,
ale tam,kde ti rozumějí.
Proto odcházím do hor výš a výš
až tam,kde větry se prohánějí.
Les mě chápe a otvírá náruč svou,
večer povídám si s tichou tmou.
Rozumí mi skály a já zase jim,
ony jsou útočištěm,kde nejraději spím.
Hvězdy jsou svědkem mého žití.
Jednu z nich do ruky chytím,
abych štěstí to navždycky měl,
být doma v přírodě - v domově svém.

Petr Tkáčik

Je mi 45 let. Pocházím z města Jičín,od tří let bydlím v Kelči u Valašského Meziříčí.Pro onemocnění schizofrénií v sedmnácti letech jsem nedokončil studium SOU hornické ve Frýdku Místku.Od svých dvaceti dvou let jsem byl na inv,důchodě,nyní už devět let pracuji v chráněné dílně.Básně jsem začal psát už na učilišti a jejich tvorba pokračovala i další roky.Povahou jsem spíš citlivý samotář,ale přátelé,které mám,pro mne hodně znamenají a moc si jich vážím.Žiji sedmnáct let ve vztahu s přítelkyní,s kterou jsme vychovali dvě její děti a máme už i vnučku.Jinak mou nejoblíbenější zábavou je hudba a to různých žánrů,Jen na okraj jmenuji Aleš Brichta,Daniel Landa,Karel Kryl,XIII.století,Brontosauři,Nightwish....rád cestuji,a toulám se přírodou.Nemám rád faleš a uznávám skromnost

Dílna

Literární tvůrčí dílna pro všechny, kdo vědí, co je život. Píšete básničky, povídky, fejetony? Vedete si deník nebo se pokoušíte o román? Máte ambici vyjádřit literární formou svůj názor na svět? Naše literární tvůrčí dílna je vám k dispozici.
Napište nám na e-mailovou adresu dilna@lidemezilidmi.cz, co od své účasti v tvůrčí dílně očekáváte, abychom se mohli dohodnout na způsobu spolupráce.
Prezentujte své práce

Doporučit dál:

    Přidat komentář...

    Naši partneři:

    HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

    Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |