Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Od veverek k vojákům

Od veverek k vojákům

Uplynulo již patnáct let od chvíle, kdy jsem na turnaji v magicách vyvolal nekonečno veverek a teď hraju vojáky, kterých sice není nekonečno, ale armáda bijců s vigilance, first strike, lifelink a spoustou dalších vychytávek na vítězství občas stačí.

Plánoval jsem osamostatnit se a bydlet na ubytovně, k čemuž nakonec nedošlo, ale část úvěru (asi 3000) jsem investoval do Magiců a ani trochu toho nelituji. Na prvním turnaji jsem měl totiž 4 výhry a žádnou prohru a byl to jeden z vrcholů mého života, jedna z mála chvil, kdy jsem si připadal nehorázně silný. Na dalším turnaji přišlo vystřízlivění, když jistý klučina (cca 10 let) ve třetím kole vyvolal létající kreaturu 20/20 a pochopitelně jsem proti tomu nic nezmohl. Klíčovou kartou v mém balíku je Mother of runes a strašně mě baví, když soupeři nadávají, jak je nesmyslně silná. A pak je tam spousta dalších vychytávek, v magicách se setkáte s kartami, které jsou nezničitelné a rád je umisťuji do karantény a když zahraju kombo Odric plus Captain of the watch, hra obvykle rychle končí.

Doufám, že si teď nemyslíte, že můj balík je neporazitelný, má již na svém kontě řadu velkých vítězství, ale třeba Adamova Kiora je pro něj rovnocenným soupeřem a vojáci od ní mnohokrát dostali na budku.

Krom klasických „fyzických“ magiců hraju ještě jejich online verzi, kde hraju červeno zelený balík, který také není úplně slabý a když se trochu rozjede, jedním zdrcujícím útokem sundá soupeře na nulu. Nejvtipnější mi přijde kombo Ovalchase dragster plus Siege modification, což znamená kreatura 9/1 s first strike a trample a vyhrává to hry samo o sobě.

Již jsem zmínil, že hrávám proti Adamovi, který je daleko lepší hráč než já a předává mi své zkušenosti, které používám třeba proti Jirkovi, se kterým mám velmi kladnou bilanci. Jirka mě k magicům přivedl, ale zdá se mi, že ještě nepostavil opravdu silný balík, i když své světlé momenty určitě má.

Rád bych se naučil, abych měl trample při svádění žen, haste při vstávání do práce, vigilance při kalbě a takový flying by také nemusel být úplně špatný.

(autorem ilustrace je U.S. Air Force photo by Airman 1st Class Kyle Gese [Public domain], via Wikimedia Commons)

Mirek Schee

Jsem profesionální blázen s velkými sny. Některé se mi již částečně splnily, ale vypadá to, že má cesta za velkolepým úspěchem bude ještě dlouhá.

Dílna

Literární tvůrčí dílna pro všechny, kdo vědí, co je život. Píšete básničky, povídky, fejetony? Vedete si deník nebo se pokoušíte o román? Máte ambici vyjádřit literární formou svůj názor na svět? Naše literární tvůrčí dílna je vám k dispozici.
Napište nám na e-mailovou adresu dilna@lidemezilidmi.cz, co od své účasti v tvůrčí dílně očekáváte, abychom se mohli dohodnout na způsobu spolupráce.
Prezentujte své práce

Doporučit dál:

    Přidat komentář...

    Naši partneři:

    HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

    Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |