Novinky - LideMeziLidmi.cz | Zdravotně sociální portál, Mise pro duševní zdraví, Art Brut
Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.
Komunitní centrum v Liberci

Komunitní centrum v Liberci

23. 1. 2018

Sdružení TULIPAN, z.s. otevře 30. ledna v Liberci Komunitní centrum pro osoby s duševním onemocněním a dalšími znevýhodněními. Centrum se nachází v prostorách bývalého Knihkupectví U sv. Antonína (Kostelní 7, Liberec 1). Projekt je zacílen na podporu sociálního začleňování a aktivizace osob se zdravotním znevýhodněním, je doplněn o výchovně vzdělávací aktivity, poradenství a podporou integrace na trh práce.

celý článek
Trénink psychické odolnosti

Trénink psychické odolnosti

21. 11. 2017

„Proč někteří lidé překonají těžkou minulost, aniž by je významněji poznamenala, a u jiných tomu tak není?“ Fabienne Berg napsala knihu o možnostech, jak vědomě posílit duševní odolnost. Obsahuje 50 praktických cvičení v oblasti posílení optimismu, akceptace, pocitu odpovědnosti, orientace na řešení nebo např. spirituality. Cvičení jsou uspořádána do osmi oblastí, které se v rámci konceptu odolnosti ukázaly jako klíčové: jde o práci s optimismem, přijetím, zodpovědností, orientací na řešení, schopností odpoutání či nového zaměření, zapojením do sociálních sítí a spiritualitou.

celý článek
Tichý svět hledá neslyšící kolegy

Tichý svět hledá neslyšící kolegy

9. 11. 2017

Organizace Tichý svět - chráněná pracoviště hledá mladé neslyšící kolegy do týmu Tichých zpráv na pracovní pozice kameraman, střihač, moderátor a editor.Nabízíme jim intenzivní zaškolení a přípravu na zaměstnání, práci v příjemném kolektivu dalších neslyšících, oporu zkušenějších kolegů.

celý článek
Výstava v Peer Klubu

Výstava v Peer Klubu

9. 11. 2017

V Peer klubu Psychiatrické nemocnice Praha-Bohnice (Divadlo za plotem) se 31. října uskutečnila od 13 hodin vernisáž obrázků dvou bývalých pacientů. Dostavil se pouze jeden z nich devatenáctiletý Robin Mrkáčků. Ten zde vystavil osm obrázků, ale návštěvníci si mohli prohlédnou i obrázky druhého pacienta i práce a výzdobu návštěvníků Peer klubu, včetně samotných peerů.

celý článek
Propojují firmy a uchazeče o zaměstnání z řad handicapovaných

Propojují firmy a uchazeče o zaměstnání z řad handicapovaných

24. 10. 2017

https://ozpprace.cz/

ozpprace.cz/

Portál OZPprace.cz cílí na skupinu lidí s handicapem, kterých je v celé ČR přes 1 milion a jsou občas neprávem nedoceňovanými členy kolektivu a firem. Portál již nyní spolupracuje s více než 150 zaměstnavateli, kteří nabízejí práci pro osoby se zdravotním znevýhodněním nebo postižením.

celý článek
Ocenění dárců krve

Ocenění dárců krve

17. 10. 2017

Na Magistrátu města Kladna byli 27. září ocenění bezpříspěvkoví dárci krve. Zlaté medaile Prof. MUDr. Jana Janského za 40 odběrů převzalo 26 dárců krve. Slavnostního setkání se zúčastnil primátor Statutárního města Kladna Pavel Volf, zástupci Oblastního spolku Českého červeného kříže Kladno Stanislava Klicmanová a Jan Protivínský i zástupkyně zdravotních pojišťoven.

celý článek
Po stopách psychiatrického ošetřovatelství

Po stopách psychiatrického ošetřovatelství

9. 10. 2017

Ve dnech 5. a 6.října se v sále bohnického Divadla Za plotem uskutečnila již dvacátá konference pro psychiatrické sestry a sociální pracovníky s názvem Po stopách psychiatrického ošetřovatelství. Pod vedením předsedy psychiatrické sekce Mgr. Tomáše Petra Phd. se v rámci této konference uskutečnila celá řada zajímavých přednášek z oblasti psychiatrie a zdravotnictví vůbec. Konference se zúčastnili nejen zástupci z České republiky, ale též z Polska, Slovenska a Maďarska.

celý článek
Green Doors pořádá výstavy

Green Doors pořádá výstavy

9. 10. 2017

Světový den duševního zdraví připadá na 10. října a na tento den připravila organizace Green Doors vernisáže ve dvou svých tréninkových kavárnách. V Café Na půl cesty to je výstava Typografie duševních poruch slovenského grafika a copywritera Igora Kupce, který pomocí jednoduché typografie výstižně ztvárnil obecně známé duševní nemoci a mentální poruchy. V rámci akce bude možnost si po celý den zakoupit „Smysluplný preclík“ a podpořit tak projekt Čistá duše, který pomáhá konkrétním lidem s duševním onemocněním udělat důležitý životní krok.

celý článek
Tvojelaska.cz pro handicapované

Tvojelaska.cz pro handicapované

29. 9. 2017

V České republice je více než 1 milión osob se zdravotním postižením. Většina z nich řeší nejen překážky související s jejich handicapem, ale také vztahové problémy. Právě kvůli jejich postižení se jim rozpadají vztahy a nové navazují velmi obtížně. Pro ně vznikl seznamovací portál Tvojelaska.cz, který jim pomůže najít životního partnera.

celý článek
Propagace chráněných dílen

Propagace chráněných dílen

19. 9. 2017

Nedávno vytvořené webové stránky www. chraneneDilnyOZP.cz

Zdroj:www.chraneneDilnyOZP.cz

www.chraneneDilnyOZP.cz

vytvářejí prostor pro bezplatnou propagaci služeb a produktů chráněných dílen či samostatně podnikajících osob se zdravotním postižením. Na základě individuálně vytvořených profilů mohou tyto kvalitní služby a produkty nalézt všichni, kteří rádi nakupují na internetu a při tom by ocenili práci osob se zdravotním postižením.

celý článek
Společná pouť s lidmi s handicapem

Společná pouť s lidmi s handicapem

11. 7. 2017

Kruhcentrum, z.s. Humpolec zve na konci prázdnin na společné putování lidí zdravých s lidmi s handicapem, a to 26. srpna do Řevnic u Prahy nebo 9. září do Humpolce.

Doprovázená pouť je prastará metoda sebepoznání, která se pohybuje mezi koučinkem, intuitivním rozhovorem a vlastní introspekcí. Využívá zrcadlení okolní krajiny, zrcadlení a interakce ostatních účastníků, technik práce s myslí i aktivního fyzického pohybu, kdy dochází k přirozenému uvolnění těla a lepšímu propojení mozkových hemisfér. Společný čas poutě s lidmi, kteří se potýkají se zřejmým postižením, přirozeně zpomaluje tok myšlenek a nechává prostor pro přeladění vnímání z běžné denní rutiny.

celý článek
Den dětí se slavil i v Bohnicích

Den dětí se slavil i v Bohnicích

22. 6. 2017

První červnový den již tradičně patří dětem jako Mezinárodní den dětí. Slaví ho nejrůznější organizace včetně základních i mateřských škol. Akce pro děti probíhají téměř všude. Na své dětské pacienty nezapomněla ani Psychiatrická nemocnice Praha-Bohnice. Ta během čtvrtečního dne od 9 do 18 hodin připravila pro děti a mládež bohatý program.

celý článek
Manfred Lütz:  Kdo je tu vlastně blázen?

Manfred Lütz: Kdo je tu vlastně blázen?

22. 6. 2017

Ve svém informačně bohatém a zároveň trochu provokativním pojednání o různých psychiatrických diagnózách i formě jejich léčby se primář Manfred Lütz tu a tam nebrání společenské kritice, ostrému tónu či humoru. Zároveň se však snaží zprostředkovat svět duševně nemocných a seznámit s tím, jak se k takovým jedincům chovat a jak jim lze pomoci.

celý článek
Psychiatričtí zaměstnanci i pacienti se zúčastnili mezinárodního turnaje v Mnichově

Psychiatričtí zaměstnanci i pacienti se zúčastnili mezinárodního turnaje v Mnichově

30. 5. 2017

Ve dnech 24. a 25. 5 se uskutečnil již XXIV. ročník mezinárodního fotbalového turnaje pro lidi s duševním onemocněním v německém Mnichově, pod názvem REGENBOGEN E.A.S.I. CUP Zúčastnilo se ho celkem 10 týmů z Německa, Anglie, Walesu , Slovinska a nechyběly ani dva týmy z Česka. Jedním z nich byl tým Prahy, složený ze zaměstnanců centra duševního zdraví pro Prahu 8 a bývalých i současných pacientů Psychiatrické nemocnice Praha-Bohnice, druhým pak družstvo FOKUSU Mladá Boleslav.

celý článek
Cena SozialMarie pro Studio 27 Fokusu Praha

Cena SozialMarie pro Studio 27 Fokusu Praha

5. 5. 2017

Český projekt – Studio 27 "zaostřeno na duši" získal 1. cenu SozialMarie 2017. Cena je udělována od roku 2005 každoročně celkem 15 výjimečným projektům z oblasti sociálních inovací. Ocenění převzali zástupci Studia 27 1. května ve Vídni. Vedle krásné 1. ceny obdrželi i hlavní finanční odměnu 15 000 EUR.

celý článek
Akcemi zaplněný duben i květen v kladenském ČČK

Akcemi zaplněný duben i květen v kladenském ČČK

2. 5. 2017

Oblastní spolek Českého Červeného Kříže je v celém regionu známý svou mimořádně bohatou činností. V právě uplynulém měsíci dubnu pořádal, nebo spolupořádal řadu akcí. Hned na začátku tohoto měsíce ve spolupráci s Magistrátem statutárního města Kladna ocenil zlatými plaketami MUDR. Jana Jánského čestné dárce krve. Plaketu obdrželo celkem 22 dárců. Každý z oceněných musel absolvovat minimálně 40 dobrovolných odběrů.

celý článek
Café Na půl cesty slaví

Café Na půl cesty slaví

27. 4. 2017

Tréninková kavárna Café Na půl cesty, kterou provozuje nezisková organizace Green Doors z.ú., existuje již 20 let. Oslavy se budou konat v pondělí 15. května v parku Na Pankráci v Praze. Na účastníky čeká bohatý program v podobě workshopů a panelových diskusí s odborníky, současnými i bývalými zaměstnanci kavárny, a také s lidmi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

celý článek
Měsíc bláznovství 2017

Měsíc bláznovství 2017

21. 3. 2017

Práh jižní Morava pořádá už tradičně každý duben jednu ze svých kampaní, jejichž cílem je pravdivě informovat o duševních nemocech, o životě lidí, kteří se s nimi utkávají, a osvětlit předsudky, jež jsou v naší společnosti stále rozšířené. Po celý měsíc se budou konat besedy, přednášky, koncerty, výstavy, workshopy, čtení, divadelní představení i zahradní slavnost.Většina akcí se uskuteční v tréninkové kavárně Café Práh v Galerii Vaňkovka, Ve Vaňkovce 1, Brno. Vstupné je většinou dobrovolné. Výtěžek bude použit na rekonstrukci sálu Café Práh.

celý článek
Češi propadli on-line darování

Češi propadli on-line darování

21. 2. 2017

V Česku prudce roste objem on-line darů. Vyplývá to z aktuální statistiky služby Darujme.cz, která darování on-line v Česku umožňuje. Díky této službě Češi loni poslali na dobročinnost přes 28 milionů Kč, službu aktivně využívá přes 260 českých neziskovek, včetně těch největších – například Lékařů bez hranic nebo Člověka v tísni.

celý článek
Tradiční akce ,,Teplá židle

Tradiční akce ,,Teplá židle" od Nového roku probíhá nepřetržitě

17. 1. 2017

Ne všude jako na Kladně se tak obětavě starají o lidi bez domova. Matky s dětmi v krizové situaci mají možnost využít bydlení hned ve dvou azylových domech. Jeden spravuje Oblastní spolek Českého červeného kříže Kladno, druhý pak Magistrát statutárního města Kladna. Zkrátka nepřijdou ani osamocení jedinci bez domova.Ti již více než dva roky mohou využívat Krizového centra pro lidi bez domova. V jeho prostorách mohou trávit vždy celý den a pokud venkovní teplota dosáhne hodnoty pěti stupňů pod bod mrazu, mohou zde strávit i celou noc.

celý článek
Kursy trénování paměti pokračují v Kladně i v novém roce

Kursy trénování paměti pokračují v Kladně i v novém roce

11. 1. 2017

Středisko komplexní sociální péče, o.p.s. je na Kladně dobře známé svými velmi bohatými programy a akcemi především pro seniory. Jednou z akcí jsou i Kursy trénování paměti, které začaly již v září loňského roku. Podzimní kurs byl zájemci zcela zaplněn, když ho absolvovalo celkem 15 účastníků.

V pátek 6. ledna byl otevřen stejný kurs znovu a opět pod vedením odborně školené trenérky paměti Mgr. Dity Koříztkové. Jeho kapacita je znovu zcela naplněna. Kurs bude probíhat až do začátku jara každý týden, vždy v rozsahu dvou vyučovacích hodin. Takto se v první čtvrtině letošního roku uskuteční celkem 10 lekcí.

celý článek
Mobilní internet zdarma na celý rok

Mobilní internet zdarma na celý rok

10. 1. 2017

Původně měl Vodafone v úmyslu díky unikátní vánoční kampani vybrat tolik dat, aby mohl nabídnout vozíčkářům 10 GB dat měsíčně na celý rok zdarma. Zákazníci však během kampaně na tento účel věnovali neuvěřitelných 1 215 090 GB dat, takže Vodafone má na rozdávání nejen pro vozíčkáře, ale přihlásit se mohou všichni držitelé průkazu ZTP a ZTP/P. Musí to však stihnout do 15. ledna 2017.

celý článek
Život a dílo lidí s duševním onemocněním

Život a dílo lidí s duševním onemocněním

10. 1. 2017

Publikaci vydala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR a je zdarma ke stažení na webu NRZP. Dvojice autorů Kateřina Málková a Josef Gabriel v ní představuje šest příběhů lidí, kteří prošli vážným duševním onemocněním.

celý článek
Literární soutěž Internet a můj handicap čeká na třináctého vítěze

Literární soutěž Internet a můj handicap čeká na třináctého vítěze

27. 12. 2016

Soutěžní práci opatřenou poštovní i elektronickou adresou je třeba poslat v elektronické podobě nejpozději do 19. února 2017 na adresu info@helpnet.cz.

celý článek
Obsluha v kavárně a prodavač v obchodě

Obsluha v kavárně a prodavač v obchodě

13. 12. 2016

TA KAVÁRNA a obchod Borůvka v Praze hledají osoby s tělesným postižením, kteří jsou v současné době nezaměstnaní a mají chuť to změnit. Tréninkový program se zaměstnáním nabízí pozici obsluha v kavárně a prodavač v obchodě. Uchazeč musí být starší 18 let, nikde nepracuje ani nestuduje, vydrží pracovat minimálně čtyři hodiny denně, má zachovanou jemnou motoriku, je pečlivý, trpělivý a má příjemné vystupování.

celý článek
Balení dárků a dárečků

Balení dárků a dárečků

13. 12. 2016

Workshop s Jiřím Mojžískem pro osoby se zrakovým postižením pořádá Okamžik, z.ú. ve čtvrtek 15. prosince od 10:00 do 11:30 hodin ve své klubovně Na Strži 1683/40, Praha 4 (kód na zvoncích do budovy 411).

celý článek
Centrum pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje o.p.s., regionální pobočka v Kladně děkuje za pomoc

Centrum pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje o.p.s., regionální pobočka v Kladně děkuje za pomoc

13. 12. 2016

Činnost a služby Centra pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje (CZPS SK) byly v roce 2016 zabezpečeny díky finančním dotacím Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Úřadu práce v Kladně, Statutárního města Kladna a Ministerstva zdravotnictví ČR. Bez podpory těchto institucí by nebylo možné nabídnout sociální služby v dostatečné kvantitě a pokrýt tak stále vzrůstající zájem občanů města Kladna a jeho regionu. Jejich pomoci znevýhodněným skupinám osob si velmi vážíme a děkujeme jim proto za podporu našich služeb a za spolupráci při zabezpečování životních potřeb osob se zdravotním postižením a seniorů.

celý článek
Neziskovka roku 2016

Neziskovka roku 2016

6. 12. 2016

Již počtvrté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění Neziskovka roku. V jednotlivých kategoriích zvítězily organizace I MY, o.p.s., z jihočeské Soběslavi, Portimo, o.p.s., z Nového Města na Moravě a Diecézní charita Brno, cenu veřejnosti a srdce veřejnosti získala MŠ a ZŠ Nona z Nového Města nad Metují.

celý článek
Dobrovolný dárce krve Václav Fiala bude darovat krev i nadále

Dobrovolný dárce krve Václav Fiala bude darovat krev i nadále

1. 11. 2016

Ve středu 26. října se v obřadní síni kladenské radnice uskutečnila již tradiční akce Oblastního spolku Českého červeného Kříže Kladno – oceňování čestných dárců krve. Tentokrát byli oceněni dárci, kteří dosáhli nebo překročili 80 odběrů krve a získali tak Zlatý kříž ČČK 3. třídy Vysoké ocenění převzalo celkem 19 dárců. Jeden z nich, Václav Fiala z Velké Dobré, byl ochoten poskytnout krátký rozhovor.

celý článek
Iracionální užívání léků

Iracionální užívání léků

1. 11. 2016

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové zve na přednášku Mgr. Tomáše Cikrta Iracionální užívání léků, Proč se držet poznatků vědecké medicíny?, která se bude konat ve středu 2. listopadu od 17.00 do 18.30 hodin, v Malém sále Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí 1.

celý článek
starší články

Novinky

Zajímavé akce a projekty firem a sdružení, upoutávky na nové produkty či služby pro zdravotně postižené.

Naši partneři:

Helpnet Green Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |