Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Auta bez bariér

5. 11. 2015

V pondělí 2. listopadu v Jindřichově Hradci předali zástupci Konta Bariéry a Globus ČR dva velkoprostorové vozy Ford Tourneo Custom organizacím, které se denně starají o lidi s handicapem. Auta jim pomohou řešit těžkou situaci s dopravou jejich klientů, kteří potřebují k lékaři, na úřady či do školy a sami takovou možnost nemají.

Auta bez bariér

Byly pořízeny díky projektu Auta bez bariér, který je financován z prodeje nákupních tašek v hypermarketech Globus, a to 1 Kč z každého prodaného kusu. „Moc náš těší, že jsme mohli předat již 43. a 44. auto, které přispěje k lepšímu životu lidí s handicapem. Organizace, které těmto lidem poskytují služby, jsou díky těmto autům soběstačnější,“ říká Pavla Hobíková, vedoucí oddělení externí komunikace Globus ČR. Od roku 2002, kdy Auta bez bariér poprvé vyrazila do ulic, jich jezdí po celé České republice již čtyřicet čtyři!

Jedna z organizací, které bude velkoprostorové auto pomáhat, je jindřichohradecké Občanské sdružení Okna, které poskytuje lidem s postižením práci v chráněné dílně, úspěšná je i prodejní galerie a Chráněné bydlení Okénko. Druhé auto získalo 1. Centrum zdravotně postižených jižních Čech, o.s.  Zabývá se sociálními, kulturními a sportovními aktivitami pro lidi se zdravotním s různými typy postižení.

Zdroj:www.helpnet.cz

www.helpnet.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |