Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Café Na půl cesty slaví

27. 4. 2017

Tréninková kavárna Café Na půl cesty, kterou provozuje nezisková organizace Green Doors z.ú., existuje již 20 let. Oslavy se budou konat v pondělí 15. května v parku Na Pankráci v Praze. Na účastníky čeká bohatý program v podobě workshopů a panelových diskusí s odborníky, současnými i bývalými zaměstnanci kavárny, a také s lidmi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním.

Café Na půl cesty slaví

Program bude zahájen ve 13 hodin vernisáž výstavy 20 let Café Na půl cesty, která bude umístěna v parku před kavárnou. Následovat budou od 14:30 dva paralelní programy. Prvním je workshop na téma: Péče o duševní zdraví odborníků, který povedou Michal Kašpar, spoluzakladatel divadla LSD a peer lektor, a Jana Pluhaříková Pomajzlová, ergoterapeutka a trenérka programu CARe.

Jako druhý program je připravena panelová diskuse na téma: Co jsme se naučili na cestě? O svých zkušenostech s prací v kavárně, úspěších a neúspěších se s účastníky podělí bývalé vedoucí kavárny, Petra Pípalová, Petra Skavská a Martina Francuchová.

V 16:15 začne panelová diskuse na téma Zastávka na půl cesty. Povedou ji lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a budou povídat mimo jiné o své cestě rehabilitací, ať už v Café Na půl cesty, nebo v jiných sociálních službách. Tu vystřídá od 17:30 interaktivní diskuse s názvem Společná cesta? vedená pracovníky krizového oddělení Denního psychoterapeutického sanatoria Ondřejov.

V 19:00 celou konferenci zakončí poslední panelová diskuse s názvem Punk, duševní zdraví a recovery. Jak se propojuje alternativní kultura se svými hodnotami a přístupy ke společnosti s problematikou duševního zdraví? Odpovědi nejen na tyto otázky se dozvíte právě zde.

Poprvé kavárna otevřela své dveře 15.5.1997 a za 20 let existence jimi prošlo několik set klientů, pár desítek pracovníků, stovky kapel a desítky tisíc zákazníků. Ze střípků zážitků a zkušeností této první tréninkové kavárny bude poskládán program narozeninové akce, který by měl vystihovat a reflektovat dosavadní fungování tohoto unikátního projektu.

Více informací:

www.greendoors.cz

www.greendoors.cz

www.greendoors.cz a

www.carodejnice-pankrac.cz/slavime-20-let

www.carodejnice-pankrac.cz/slavime-20-let

www.carodejnice-pankrac.cz/slavime-20-let
-kry-

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |