Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Čtenáři pomohli handicapovaným

7. 7. 2016

Mezinárodní setkání vozíčkářů se letos konalo již posedmnácté v rámci Dnů lidí dobré vůle od 3. – 5. července na Velehradě u příležitosti výročí slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Setkání pořádá Maltézská pomoc. Pod její záštitou se také uskutečnila sbírka z projektu Čtení pomáhá. Mladí čtenáři načetli 95 000 korun, a to za necelé dva měsíce. Částka byla použita na podporu a doprovod handicapovaným účastníkům setkání, kteří se tak mohli plnohodnotně zapojit do akce a strávit příjemné společné chvíle. Organizace Maltézská pomoc jim zajišťuje asistenci, ubytování, stravu a dopravu.

Čtenáři pomohli handicapovaným

„Mezinárodní setkání vozíčkářů na Velehradě nemá svou velikostí ve střední ani východní Evropě obdobu. Přípravy probíhají už od ledna za pomoci stovky dobrovolníků. Velmi si vážíme toho, že existují mladí lidé, kteří nám věnují celé čtyři dny svého času bez nároku na honorář. Celá akce je mimo jiné velkým krokem k překonávání bariér. Pro řadu účastníků je to jediná příležitost setkat se s přáteli, které jinak dělí těžce překonatelná vzdálenost,“ vysvětluje Michal Umlauf z olomouckého centra Maltézské pomoci, které má akci na starost.

Projekt Čtení pomáhá, podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí až 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují právě dětští čtenáři. Do projektu Čtení pomáhá, jehož iniciátorem a donátorem je Martin Roman, je v současné době zapojeno téměř 200 000 mladých čtenářů.

Pomáhat mohou žáci a studenti základních a středních škol. Stačí se jen zaregistrovat na webových stránkách

www.ctenipomaha.cz

www.ctenipomaha.cz

www.ctenipomaha.cz, přečíst si vybranou knihu a vyplnit správně kontrolní test. Za to pak děti obdrží kredit v hodnotě 50 korun, který mohou věnovat na některý z charitativních počinů.

Marcela Krylová

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |