Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Letní škola pro studenty se zrakovým postižením

3. 12. 2015

Středisko Teiresiás hledá zájemce o účast na mezinárodní letní škole International Camp on Communication and Computers 2016 (ICC 2016), která je pořádána pro mládež se zrakovým postižením ve věku od 16 do 21 let. Desetidenní akce se bude konat od 25. července do 3. srpna 2016 v prostorách Technické univerzity v Drážďanech v Německu.

Letní škola pro studenty se zrakovým postižením

Program nabízí prakticky zaměřené semináře rozdělené do dvou tematických sekcí, rozšiřování znalostí a dovedností v oblasti práce s počítačem a asistivními technologiemi, využití počítače jako zdroje informací a prostředku ke komunikaci, rozvoj komunikativních a sociálních dovedností, umění nebo sport a jednodenní společný výlet.

ICC je putovní akcí, kterou již hostila více než desítka evropských zemí. Cílem ICC je v rámci desetidenního programu nastínit účastníkům možnosti, které nabízí využití počítače jako nástroje pro získávání informací, studium nebo zábavu. Každoročně se ICC účastní na 70 zrakově postižených studentů přibližně z 15 zemí.

Poplatek za účast na ICC 2016 je pro české účastníky stanoven na 7 000 Kč. Cena zahrnuje ubytování, stravu, semináře vedené odborníky, společenský program včetně jednodenního výletu a asistenční služby. Středisko Teiresiás z pozice národního koordinátora přispívá na pokrytí nákladů spojených s účastí.

Pokud vás tato akce zaujala, prosíme, zašlete předběžnou přihlášku co nejdříve, nejpozději však 29. února 2016 na adresu icc@teiresias.muni.cz. Přihláška musí obsahovat následující údaje: jméno, věk, škola, adresa trvalého bydliště, kontakt (e-mail, telefon).

za středisko Teiresiás

Jitka Graclíková a Radek Pavlíček

Více informací o ICC najdete na:

www.teiresias.muni.cz/icc nebo www.icc-camp.info.

Zdroj:www.helpnet.cz

www.helpnet.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |