Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Neziskovka roku 2016

6. 12. 2016

Již počtvrté udělovala Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ocenění Neziskovka roku. V jednotlivých kategoriích zvítězily organizace I MY, o.p.s., z jihočeské Soběslavi, Portimo, o.p.s., z Nového Města na Moravě a Diecézní charita Brno, cenu veřejnosti a srdce veřejnosti získala MŠ a ZŠ Nona z Nového Města nad Metují.

Neziskovka roku 2016

Posláním I MY, o.p.s. ze Soběslavi je pomáhat rodinám dětí s postižením a s ohroženým vývojem v celém jihočeském regionu a usilovat o to, aby společnost lépe porozuměla jejich situaci. Organizace poskytuje ranou péči rodinám malých dětí s postižením, organizuje pobyty a setkávání rodin dětí s postižením, pořádá zážitkové a benefiční akce. Její historie začala v roce 2000, kdy přátelé Rolničky a maminky dětí s postižením založily občanské sdružení.

Portimo, o.p.s. z Nového Města na Moravě poskytuje pět registrovaných sociálních služeb: EZOP - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, Občanská poradna, Osobní asistence, Raná péče, Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Organizace má za cíl rozšiřovat nabídku a zvyšovat kvalitu sociálních služeb s ohledem na dostupnost a potřeby občanů kraje Vysočina. Historie sahá až do roku 1998.

Diecézní charita Brno vyvíjí svou činnost především v oblasti sociální a zdravotní péče, tuzemské i zahraniční humanitární pomoci a v podporování základních lidských práv a svobod.

Ocenění Neziskovka roku je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce.

-kry-

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |