Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Sdružení Černí koně představuje první dětský handbike

1. 6. 2016

Nezisková společnost Černí koně, z. s. již osmým rokem zapojuje handicapované do společnosti prostřednictvím sportu a volnočasových aktivit. Předně se věnuje rozvoji cyklistiky handicapovaných. Chloubou je vznik nové cyklistické disciplíny, MTB handbike (ruční kolo pro vozíčkáře) a také organizování oficiálního Českého poháru handicapovaných v horské cyklistice a následné pořádání Mistrovství republiky. Závody této úrovně se doposud neorganizují nikde na světě, a zájem o účast na pohárových závodech stále roste.

Sdružení Černí koně představuje první dětský handbike

Letos Černí koně představí veřejnosti první dětské handbiky vlastní konstrukce, které doposud nebyly na evropském trhu k dostání. Také bude představen celosvětově ojedinělý projekt„Vítr ve vlasech“, který se zaměřuje na pomoc dětem s handicapem a chce jim dát možnost projet se na kole. „V první fázi projektu zapůjčíme handbiky rehabilitačním ústavům zaměřeným na děti. Handicapované děti se v rehabilitačních ústavech s kolem seznámí a dostanou informaci o možnosti zapůjčení handbiku zdarma. V druhé fázi budeme kola zapůjčovat všem dětským zájemcům,“ popisuje projekt Tomáš Pouch, předseda z. s. Černí koně.

První handbiky budou slavnostně předány na turné Tour4change 4. června dětské léčebně Vesna v Janských Lázních. Cílem turné zdravých i handicapovaných cyklistů je změna vnímání handicapu veřejností. Jedná se o zcela nekomerční projekt, který budou financovat sponzoři a veřejnost prostřednictvím sbírkového účtu.

Další informace na: www.cernikone.cz

www.cernikone.cz

-kry

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |