Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Tanec nejen na kolečkách

2. 3. 2016

Ostravský spolek Bílá holubice zavádí kurz pro handicapované tanečníky a jejich asistenty. „Jde o tréninky, které vedou pohyboví lektoři a tanečníci Bílé holubice, a který navazuje na práci našeho dlouholetého kolegy a jednoho ze zakladatelů Bílé holubice, baletního mistra, Igora Vejsady“, přibližuje předsedkyně spolku Ivana Martáková.

Tanec nejen na kolečkách

Tančí se každé pondělí od 16. 30 do 17.45 v Hnízdě (pavilon E) Černá louka, v sídle Bílé holubice. Lekcovné činí 500,- Kč na pololetí. Asistenti vozíčkářů a dalších handicapovaných se mohou k tréninku přidat a zatančit si zadarmo.

Bílá holubice, dnes zapsaný spolek, byla založena v roce 2006 na podporu umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním handicapem. Usiluje o co nejvyšší kvalitu života osob s tělesným postižením a svou činností pomáhá zdravotně postiženým členům i jejich rodinám prožívat pozitivní emoce, které mají výrazný vliv na zmírnění psychických i i fyzických potíží. „Nemůžeš chodit, můžeš tančit!“ to je filozofie Bílé holubice.

S výsledky jejich práce se veřejnost seznamuje už po několik let, a to v podobě úchvatných tanečně-divadelních představení, jakými byly například Labutí sen o duši, Tvé světlo, Řeč duše nebo současný Cirkus, který měl premiéru v září loňského roku a pokračuje i v této sezóně Divadla loutek Ostrava.

Tanec nejen na kolečkách však nejsou jen pravidelné tréninky, pro zpestření nabídky hodlá Bílá holubice pořádat i pravidelné veřejné Tančírny na kolečkách pro všechny, kteří se chtějí přijít jen tak pobavit, zatančit si a seznámit se s novými přáteli. První party na kolečkách se bude konat pravděpodobně v dubnu.

- kry -

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |