Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Výstava Cesta za duhou

9. 11. 2015

Ve  čtvrtek 5. listopadu se v 17. hodin slavnostně otevřou dveře historické budovy Českého rozhlasu na pražských Vinohradech pacientům s roztroušenou sklerózou (RS) a všem, kteří  zavítají a prohlédnou si jejich díla. Bezbariérový prostor Galerie Vinohradská 12 bude po celý listopad hostit výstavu Cesta za duhou, která již potřinácté ukazuje svět optikou nevyléčitelně nemocných. Díla od tří desítek umělců, kteří mají jedno společné – diagnózu RS.

 
Výstava Cesta za duhou

Kurátorkám Veronice Bratrychové a Kláře Zápotocké se podařilo i tento rok nenásilně propojit tvorbu umělců – profesionálů i amatérů. Pojítkem se stalo místo konání letošní výstavy. Většina autorů se totiž nechala shodně inspirovat rozhlasem, vlnami, přenosem signálu. A není se čemu divit. Právě zpomalení či přerušení signálů mezi nervovými buňkami je totiž průvodním jevem choroby, na jejímž konci může být trvalé ochrnutí. Není to ale pohled utopený v slzách či depresi. Výstava je pestrou skladbou fotografií, kreseb, malby, básní, povídek, korálkových či textilních děl.

Galerie je pro veřejnost otevřena vždy ve čtvrtek od 10 do 18 hodin, v ostatních dnech je možné navštívit expozice v rámci skupinové rezervace.

   

Zdroj:www.helpnet.cz

www.helpnet.cz

       

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |