Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Život a dílo lidí s duševním onemocněním

10. 1. 2017

Publikaci vydala Národní rada osob se zdravotním postižením ČR za podpory Ministerstva zdravotnictví ČR a je zdarma ke stažení na webu NRZP. Dvojice autorů Kateřina Málková a Josef Gabriel v ní představuje šest příběhů lidí, kteří prošli vážným duševním onemocněním.

Život a dílo lidí s duševním onemocněním

Oblast reformy psychiatrie a oblast působnosti NRZP ČR samozřejmě nejsou zcela totožné, ne všichni psychiatričtí pacienti spadají do kategorie zdravotního postižení. Těchto vážně duševně nemocných je podle šetření Českého statistického úřadu z roku 2013 víc než 145 tisíc a jejich schopnost života v běžném prostředí je v různé míře omezena, ale s dostatečnou podporou možná - jak ukazují příklady z různých evropských zemí.

Tak jako NRZP ČR hájí práva, zájmy a možnost samostatného života u dalších skupin zdravotně postižených, klade si za úkol přistupovat tak i k lidem s duševním onemocněním. Zkušenosti s podobnými postupy u tělesně, smyslově i mentálně postižených může v současné době využívat pro skupinu duševně nemocných při respektování různých specifik této skupiny.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |