Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Přehled legislativy pro neziskové organizace 2009

Anotovaný přehled všech zákonných norem, které se týkají působení nestátních neziskových organizací, připravilo Centrum pro výzkum neziskového sektoru. Publikaci lze získat i v elektronické podobě.


Přehled legislativy pro neziskové organizace 2009

Výchozí podmínky pro existenci neziskových organizací vytváří patřičná legislativa. Základním právním a daňovým pravidlům pro fungování neziskových organizací by měl rozumět každý, kdo v neziskové organizaci pracuje, nebo kdo přichází s neziskovými organizacemi do styku.

Centrum pro výzkum neziskového sektoru (CVNS) se proto rozhodlo legislativnímu prostředí pro činnost neziskových organizací věnovat stálou pozornost a jako jeden z prvních úkolů v této oblasti si vytyčilo vytvoření anotovaného přehledu všech zákonných norem, které se týkají působení neziskových organizací.

První anotovaný přehled legislativy byl vytvořen v roce 2007 jako základní referenční pomůcka pro neziskového organizace a pro ty, kteří s neziskovými organizacemi přicházejí do styku. Pro velký zájem o tento přehled se CVNS rozhodlo pravidelně dokument aktualizovat a nyní předkládá zájemcům již třetí aktualizované vydání.

Přehled legislativy pro neziskové organizace je vytvořen jako anotované resumé všech zákonných norem, jimiž se řídí registrace, organizační struktura, finanční řízení, hospodaření a zánik organizace (tzv. statusové normy), a dalších zákonů, vyhlášek a nařízení, které mají vliv na fungování neziskových organizací. Jsou to daňové zákony, zákony zabývající se pracovně-právními aspekty a účetnictvím, zákony upravující získávání finančních zdrojů a jiné.

Údaje o publikaci:

HLADKÁ, M. Přehled legislativy pro neziskové organizace 2009. Brno: Centrum pro výzkum neziskového sektoru, 2009. 24 s. Elektronickou verzi publikace lze získat na adrese http://www.e-cvns.cz/soubory/Prehled_legislativy-2009.pdf.


Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |