Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Soutěž o pohár ředitele Městské policie Kladno

19. 9. 2017

Uskutečnil se 13. září v areálu Sletiště Kladno. „Už je to sedmnáctý ročník a první cenou je putovní pohár ( viz.foto ). Když jedna škola vyhraje pohár tři roky za sebou, zůstává ji. Od kladenských hasičů dostáváme cenu útěchy, je to hasičská sekyrka, kterou dostává poslední družstvo. Jinak každé dítě dostane diplom a letošní ceny jsou zaměřené na sport. Každý rok se snažíme, aby to byly ceny hodnotné. Dětem předávají ceny ředitel městské policie a ředitel kladenských hasičů,“ říká tisková mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová.

Soutěž o pohár ředitele Městské policie Kladno  mluvčí Městské policie Kladno Alena Purkytová

První dvě stanoviště má Sambar, který si každý rok pro děti připraví něco nového. Sambar má lanové parky, lanová centra a sportovní vybavení. Pak děti pokračují do lesoparku, kde mají různá stanoviště, např.dopravní značky, stanoviště Červeného kříže, stanoviště hasičů, stanoviště zaměřené na topografii.

Podle fotky z Kladna města děti hádají co to je za budovu a kde je. Dále je tu disciplínu zaměřená na spolupráci. Jeden člen družstva má zavázané oči a ostatní ho navigují, aby prošel připravenou dráhu mezi lavičkami a stromy, aniž by se dotknul větví.

  • Ing.Jan Protivínský
Vyvrcholení dne je na Zvonečku, kde si děti opečou buřty, dostanou napít a na závěr se předají ceny.

Stanoviště Českého červeného kříže. „Představte si, že jdete s paní učitelkou na výlet a najdete člověka, který leží v bezvědomí nebo leží a vy prostě nevíte, co mu je. Zjistíte, jestli není opilý nebo něco takového. Zavoláte linku 155, řeknete jméno a kde se nacházíte. Zkusíme, jestli dýchá, jestli se mu zvedá hrudník,“ vítá soutěžící ředitel a instruktor ČČK Ing. Jan Protivínský. A děti se učí poskytnout první pomoc.

  • lanové centrum Sambar

Výsledky soutěže: Na prvním místě se umístila ZŠ Amálská.Na druhém místě se umístila ZŠ Moskevská.Na třetím místě se umístila ZŠ Ukrajinská. Blahopřejeme.Redakce Lidémezilidmi

Text a foto Lenka Nováková
Bc. Lenka Nováková

Bc. Lenka Nováková

Původním povoláním zootechnička, má velmi kladný vztah ke zvířatům, což je vidět i v její výtvarné tvorbě. Postupně během života prošla řadou zaměstnání. Aktuálně pracuje pro Dobré místo, o.s. }

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |