Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Mladí zdravotníci soutěžili

8. 6. 2017

Ve středu dne 24.5.2017 pořádala organizace Českého červeného kříže (ČČK) v Kladně Oblastní soutěž mladých zdravotníků, která probíhala na Sletišti v areálu vnějšího plaveckého bazénu. Kromě zástupců ČČK byla také přítomna Policie Besipu a Hasičský záchranný sbor Kladno, který představil jeden ze svých hasičských vozů, který si mladí zdravotníci mohli prohlédnout.

Mladí zdravotníci soutěžili

Mladý zdravotník David Svoboda byl z minulosti jediný z Kladna, který za záchranu lidského života dostal v Mladé Boleslavi dar, jak uvedla zkušená organizátorka akce paní Stanislava Klicmanová, která také říkala, že bychom se měli snažit mladým zdravotníkům pomoci, protože jsme rádi, že je máme a že jim můžeme předat zkušenosti a umění, a že je dobře, že jsem se tu všichni sešli a tedy vzhůru do boje! Děti na stanovištích hodnotil tým zdravotníků za ukázněný nástup, prokázané znalosti a dovednosti a také za vybavení lékárničky a bezpečnost. Celkem bylo sedm stanovišť, na kterých se řešila např. historie ČČK, popáleniny, transport zraněných, dopravní značky a situace na křižovatce, obvazové techniky, jak ošetřit zlomeniny, evakuace obyvatel při povodních a požáru.

Letošní novinkou bylo, že za první místo byla zvláštní cena, a sice jednodenní vodácký výlet. Oblastní organizace ČČK v Kladně totiž zakoupila kánoi a raft a vítězná hlídka pojede s malými dětmi Berounku a s většími dětmi Vltavu. „Pokud by někdo byl nadšený vodák a chtěl si půjčit raft – má to na starosti velitel naší humanitární jednotky František Sovák. V pořádku raft dostanete a v pořádku jej vrátíte. Je to prostě něco, co něco stálo,“ upřesnila paní Klicmanová.

A zde jsou výsledky zúčastněných družstev mladých zdravotníků:

I.stupeň 1.místo ZŠ Družec, 2.místo ZŠ Klobuky, 3.místo ZŠ Vinařice II.stupeň 1.místo ZŠ Kvílice, 2.místo ZŠ Vinařice, 3.místo ZŠ Vodárenská 2116
Text a foto: Lenka Nováková
Bc. Lenka Nováková

Bc. Lenka Nováková

Původním povoláním zootechnička, má velmi kladný vztah ke zvířatům, což je vidět i v její výtvarné tvorbě. Postupně během života prošla řadou zaměstnání. Aktuálně pracuje pro Dobré místo, o.s. }

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |