Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Petra Blažková

7. 3. 2017

Nešťastná láska se podepsala na psychice

Paní Petra Blažková z Prahy strávila letošní leden v Psychiatrické nemocnici v Praze Bohnicích. Na psychiatrii se tato sympatická žena léčila poprvé v životì. V Bohnicích si pobyla měsíc, a vzhledem k tomu, že žádná závažnější psychická porucha u ní zjištěna nebyla, vrátila se domů i do zaměstnání. Je vystudovanou zdravotní sestrou, ale pracuje jako učitelka v mateřské škole. Co ji tedy do Bohnic přivedlo?

Petra Blažková Petra Blažková

Životní láska

Před několika lety pracovala již rozvedená paní Petra v jednom pražském obchůdku. Na muže po nevydařeném manželství nijak nezanevřela a upřímně toužila po novém silném vztahu. A k tomu skutečně došlo. Jednoho dne poznala opravdového muže svého srdce. „Do mého života nečekaně vstoupil člověk přesně takový, o jakém jsem snila. Byl krásný, mladý, charismatický a já se opravdově zamilovala,“ vzpomíná Petra. Její štěstí bylo o to větší, když i její nový přítel její upřímnou lásku stejným způsobem opětoval. A navíc ho velmi dobře přijaly i obě Petřiny děti z prvního manželství. Paní Petra v té době prožívala asi nejšťastnější období svého života. S přítelem Oldou si skvěle rozuměli. Pak přišlo to, o čem sní snad každá žena - nabídka k sňatku.

Nešťastná svatba

„Můj velký den opravdu přišel. Já v krásných svatebních šatech a mùj budoucí manžel také jak ze žurnálu, vše dokonalé. A krásný svatební obřad. Tehdy jsem byla skutečně šťastná,“ uvádí Petra. Ale už na samém začátku se něco zadrhlo. Byla to manželova matka. „Tchýně našemu vztahu od počátku nepřála. Její syn byl mladý, svobodný, bez závazků a teď si vzal ženu starší, rozvedenou, navíc se dvěma dětmi. To prostě nedokázala přenést přes srdce. Náš napjatý vztah vyvrcholil během svatební hostiny. Na svatbě dávala tchýně svoji nelibost stále více najevo. Atmosféra by se dala krájet. Na hostině se ještě posilnila alkoholem,“ vzpomíná Petra. Došlo na ostrou slovní výměnu mezi oběma ženami a novomanžel Oldřich k tomu jen beze slova přihlížel. Jeho matka v záchvatu vyběhla ven a začala s demonstrativními pokusy o sebevraždu. Hrozila, že se otráví. Oldřich zůstal zcela bezradný. Citlivá Petra zareagovala pod vlivem prudkých emocí a hodila mu svatební prsten k nohám. Pak utekla ve svatebních šatech domů. Novopečený manžel ji sice následoval, ale vše už bylo ztraceno. Přiotrávenou tchýni odvezla záchranka do nemocnice. Žádná svatební noc se nekonala.

Nezhojená rána v duši zůstala

„I když jsme byli oddáni, po té nešťastné svatbě jsme spolu nežili. Rozvedli nás po roce. Snad jsem udělala životní chybu, když jsem Oldu odmítla, třebaže se mnou chtěl žít, ale jeho pasivita při svatební hostině i přílišná vazba na matku se mě dotkly. Dnes bych asi jednala trochu jinak, ale už je pozdě. Oldřich je znovu ženatý a má dceru. Jsme jen přátelé a vzájemně si pomáháme, ale nic víc. Tak skončil nejkrásnější vztah mého života,“ uzavírá Petra. Zkoušela začít nový vztah, ale vždy marně. Snad právě špatné vzpomínky i nevydařené pokusy o navázání jiného vztahu přivedly Petru až do psychiatrické nemocnice. Trápily ji vzpomínky, přerůstající až v deprese, nemohla spát. V Bohnicích se za měsíc dala dohromady, ráda se zapojovala do všech aktivit a opět byla tou usměvavou stále pohlednou ženou. Kéž najde nový partnerský vztah a je již bezproblémový a šťastný.

Text i foto: Luboš Hora – Kladno

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |