Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Podpora imunity a vitality z darů přírody?

16. 12. 2013

V zimním období hledáme všichni cesty, jak posílit imunitu a vyhnout se všudypřítomnému nachlazení a bacilům. Stále více lidí se obrací k přírodním produktům, například k rakytníku. Doporučit můžeme třeba vysoce kvalitní Rakytníkové sirupy od firmy Weleda.

Podpora imunity a vitality z darů přírody?

Rakytník řešetlákový z Toskánska

Rakytník potřebuje tu nejlepší půdu a tu nejlepší biologicko-dynamickou péči, aby mohl nést ty nejkvalitnější plody. Weleda zpracovává sluncem naplněné bobule rakytníku a vyrábí z nich jakostní kosmetiku pro péči o pokožku. Rakytník pro Weledu pěstuje toskánský statek San Mario, kde výborně rozumějí jeho tajemství.

Rakytník je keř plný trnitých větviček, který potřebuje dostatek světla a velice citlivě reaguje na nedostatek slunečních paprsků. Pokud mu chybí tento „elixír života“ dochází k zastavení růstu a rostlina uhyne.

Sběr zralých plodů nastává mezi červencem a koncem srpna. Aby byla zaručena jejich kvalita, musejí se okamžitě po sklizni zpracovat. Zpracování začíná ještě před samotnou sklizní, kdy se keře ostříkávají vodou, aby se plody zbavily prachu a prach se nedostal do vymačkané šťávy.

Pro řadu produktů tělové péče používá Weleda jak olej z rakytníkového jádra, tak olej z rakytníkové dužiny. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, jež se podobají tukům lidské pokožky. Vitamin E spolu s karotenoidy neutralizuje škodlivé radikály a chrání pokožku před nepříznivým vlivem okolního prostředí a předčasným stárnutím. To přispívá k vytváření přirozených tukových vrstev a ke zlepšení ochranné funkce pokožky.

Pro získávání kvalitní šťávy je důležitý obsah vitamínu C, aroma, vůně a chuť. V toskánských podmínkách je v tomto smyslu nejlepší odrůda Gala-1. 100 ml šťávy získané z této nejkvalitnější odrůdy, obsahuje 600 mg vitaminu C. Další odrůdy, Gala-2 až Gala-5 obsahují jen třetinu tohoto množství. Jsou ale důležité pro vytvoření aroma. Odrůda Gala-7 je naprosto odlišná svým obsahem účinných látek. Její plody se využívají pro výrobu rakytníkového oleje určeného k péči o pokožku.

Z jedné tuny plodů se získá 650 l šťávy a pouze jedno až dvě procenta z toho tvoří olej z dužniny a jádra.

BIO Rakytníkový sirup Weleda

Podpora imunity a vitality z darů přírody
  • vysoký obsah přírodního vitamínu C (20x vyšší než v pomerančové šťávě)
  • účinná prevence chřipkových onemocnění, vhodný doplněk stravy v podzimním a zimním období
  • hodnotné minerální látky a stopové prvky pro posílení a revitalizaci celého organismu (vhodný v době zvýšené psychické či fyzické zátěže)
  • přislazeno bio cukrem a medem,
  • BIO kvalita

Použití: 2-3 lžíce třikrát i vícekrát denně ředěné vodou nebo teplým (nikoliv horkým) čajem.

Lze jej ale přidat i do jogurtu nebo müsli. Hustší konzistence a typická vůně rakytníku jsou přirozeným jevem.


Alternativa bez cukru:

BIO Rakytníková šťáva Weleda - vhodná i pro diabetiky.

K dostání v lékárnách a v Klubových prodejnách Weleda.

BIO aktivní látky v rakytníkovém sirupu Weleda jsou součástí přírodního komplexu vitamínů a minerálů, proto jsou pro lidský organismus přirozené a tím pádem i výborně využitelné.


O Weledě

Počátky značky Weleda sahají až do roku 1921, kdy tři nadšenci založili zařízení pro výzkum a studium antroposofické medicíny, kterou dnes známe jako celostně působící léčiva stimulující organismus, aby se vyléčil sám. Od přírodních léčiv byl už jen krůček k péči o krásu, založené na výtažcích z rostlin. V současnosti Weleda nabízí na 120 přírodních kosmetických produktů pro péči o vlasy, tělo, pleť, kojeneckou a dětskou pokožku. Weleda dodržuje nejvyšší standardy kvality a udržitelné přírodní zdroje. Léčivé rostliny pěstuje ve vlastních zahradách a ve svých laboratořích je také zpracovává. Klade důraz na ekologii, zodpovědnost a její obchodní aktivity jdou vždy v souladu s přírodou.

Kosmetické přípravky Weleda jsou vyrobeny pouze z nejčistších dostupných přírodních surovin a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Více informací na Weleda - naše standardy

Weleda v souladu s člověkem i přírodou www.weleda.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |