Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Pozvánka na Barevné Vánoce v Jihlavě

22. 11. 2013

Adventní čas se nezadržitelně blíží a s ním i tradiční předvánoční akce Barevné Vánoce. Ve čtvrtek 12. prosince 2013 se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě rozvoní jehličí a všechna patra kongresové budovy se opět zaplní výrobky obyvatel krajských domovů pro seniory a ústavů sociální péče.

Pozvánka na Barevné Vánoce v Jihlavě

Střední školy z Vysočiny nabídnou vánoční cukroví, přírodní dekorace nebo inspiraci, jak vyzdobit štědrovečerní tabuli. Návštěvníci jsou v sídle Kraje Vysočina srdečně vítáni od 9.30 až do 16.00 hodin. Barevné Vánoce jsou každoročním místem inspirace na vánoční dárky, originální ozdoby i slavnostní dekorace vánočních stolů. Mezi obvyklý sortiment nabízený za příznivé ceny patří pletené zboží, keramika, svíčky, proutěné košíky, ručně vyrobené šperky a hračky nebo adventní věnečky. Návštěvníci si také budou moci pochutnat na tradičních vánočních pochoutkách a cukroví, které připravili studenti krajských středních škol. V průběhu celého dne bude probíhat divácky velmi oblíbené ozdobné balení přinesených i zde zakoupených dárků. Letošní Barevné Vánoce za zpěvem koled klienti Ústavu sociální péče Křižanov.

Na organizaci letošních Barevných Vánoc se podílí dvacet dva krajských domovů pro seniory a ústavů sociální péče, tři dětské domovy zřizované Krajem Vysočina a čtyři střední školy z Jihlavy, Třebíče, Velkého Meziříčí a Třeště.

Eva Vorálková

Naši partneři:

Helpnet Green Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2016 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |