Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.
JSEM REAKTIVNÍ PUNKERKA

JSEM REAKTIVNÍ PUNKERKA

19. 5. 2016

Marie (30 let, dvě děti) vypráví o zkušenostech z blázinců, o šikaně na základní škole, o děsivé rodinné výchově a o díře v mozku.

Jakou máš diagnózu a co tě trápí?

Je to měnící se a vyvíjející se záležitost. Nejdříve mi stanovili emočně nestabilní poruchu osobnosti. Podle papírů z dětské psychiatrie nejsem terapeuticky ovlivnitelná. Postupně připustili možnost terapeutické ovlivnitelnosti a v poslední době je prý moje osobnost stabilizovaná a nevykazuji poruchy osobnosti. Posledních sedm let mám pouze smíšenou úzkostně depresivní poruchu. Poruchu osobnosti ze mě smetla doktorka Stopková na devatenáctce v roce 2009. Celkově jsem byla šestkrát hospitalizovaná, nejintenzivněji v letech 2000-2004.

celý článek
KONCERT KAPELY TREE SPIRIT V PÁTÉ KOLONĚ

KONCERT KAPELY TREE SPIRIT V PÁTÉ KOLONĚ

18. 5. 2016

Klub V. kolona láká návštěvníky do areálu bohnické nemocnice na výtečnou sicilskou kávu, atmosféru sto let staré secesní budovy Divadla Za plotem a na bohatou nabídku kulturních pořadů. Dvanáctého května 2016 byl na programu koncert skupiny Tree Spirit. Podle organizátorů šlo o „Alternativní umělecký projekt kombinující hudbu, performaci a videoart.“ Tahle upoutávka na facebooku zaujala i publicistku a básnířku Kateřinu Málkovou, která do V. kolony často chodí jak na kávu, tak za kulturou.

celý článek
Co se mi osvědčilo při zvládání potíží

Co se mi osvědčilo při zvládání potíží

18. 5. 2016

Jedna z otázek v dotazníku, který byl určen lidem s vážným duševním onemocněním, zněla „Co dalšího se vám osvědčilo při zvládání potíží?“ Někteří z respondentů se trochu víc rozepsali. Jejich odpovědi najdete v tomto článku. Jména autorů jsou samozřejmě fiktivní. Dotazníkové šetření v rámci projektu Informační aktivity v souvislosti s reformou psychiatrické péče v ČR podpořeného z Norských fondů, realizoval na podzim 2015 spolek Dobré místo.

celý článek
Přijďte do Hradce na Upadni a choď

Přijďte do Hradce na Upadni a choď

11. 4. 2016

Na promítání filmu Upadni a choď a následnou besedu s lékařem, epileptologem MUDr. Juliusem Šimkem zve SPOLEČNOST "E" / Czech Epilepsy Association, z.s.. „Dokument Upadni a choď nabízí intimní vhled do problematiky života s epilepsií a ve 30 minutách přibližuje nelehký osud lidí, kterým do života zasáhla tato nemoc. Dokument nechá nahlédnout do osudů celkem sedmi lidí s epilepsií, jejichž životní pouť jsme sledovali několik měsíců,“ říká sociální pracovnice a koordinátorka projektů Mgr. Petra Stehlíková, DiS.

celý článek
Lidé s duševním onemocněním reflektují vlastní zkušenosti

Lidé s duševním onemocněním reflektují vlastní zkušenosti

29. 3. 2016

Projekt „Informační aktivity k reformě psychiatrické péče,“ který s podporou Norských fondů realizuje spolek Dobré místo, z.s., mapuje aktuální situaci v oblasti péče o duševní zdraví. Realizační tým projektu tvoří lidé, kteří sami prošli vážným duševním onemocněním. „Chceme, aby lidé, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, pojmenovali problémy, které je nejvíce tíží, a mohli se vyjádřit k připravovaným změnám,“ říká PR manažerka projektu Mgr. Eliška Pražáková. Jedním z klíčových problémů je podle ní stigmatizace všech vážně duševně nemocných lidí jako „vraždících šílenců“.

celý článek
Se svým zubním lékařem jsem maximálně spokojen

Se svým zubním lékařem jsem maximálně spokojen

1. 3. 2016

Již více než 10 let je mým zubním lékařem MUDr. Marek Ullrych. Třebaže na oddělení, kde jako zubař působí pracuje jako zubní lékařka moje bývalá spolužačka z gymnázia a díky této známosti bych mohl chodit k ní, dávám přednost panu doktoru Ullrychovi. Mám s ním ty nejlepší zkušenosti.

celý článek
Zdravice pro rok 2016

Zdravice pro rok 2016

4. 1. 2016

Zdravím Vás v tom novém roce a jsem nadšená, že konečně sněží. Je to jaká si naděje. Třeba naděje, že se naplní vodou přehrada Orlík, naděje, že ve zdraví přežijeme ta letní horka, že lidé budou o krapínek rozumnější.

celý článek
Pomáhat osobám se zdravotním postižením a seniorům

Pomáhat osobám se zdravotním postižením a seniorům

15. 12. 2015

Obecně prospěšná společnost Centrum pro zdravotně postižené a seniory Středočeského kraje (CZPS SK) pobočka v Kladně je poskytovatelem terénních a ambulantních sociálních služeb. V roce 2015 poskytla několik stovek setkání s klienty v rámci odborného sociálního poradenství. Hlavními tématy poradenství byly otázky v rámci Zákona o sociálních službách, poskytování a zprostředkování kontaktů na poskytovatele sociálních služeb v regionu města Kladna, problematika vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením, poradenství ke kompenzačním pomůckám, pomoc při vyřizování žádostí o sociální dávky a další.

celý článek
Terapeutická komunita Tao 

Terapeutická komunita Tao 

11. 11. 2015

Změna v péči o lidi s duševním onemocněním

V Psychiatrické nemocnici Marianny Oranžské v Bílé Vodě na Jesenicku vznikl nový projekt péče o chronicky duševně nemocné zaměřený na moderní léčebné metody a přístupy. Terapeutická komunita Tao (Cesta)je od ledna 2015 zapojena do projektu s názvem Implementace systému ucelené rehabilitace pro osoby s duševním onemocnění v regionu Jesenicko.

celý článek
Sport a pohyb působí dobře na fyzický i psychický stav

Sport a pohyb působí dobře na fyzický i psychický stav

9. 11. 2015

Rekreační sport

O tom, že aktivní provozování sportu působí příznivě na fyzický stav i psychiku není pochyb. Mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti. Sám jsem v mládí hrával soutěžně fotbal jak za kladenský dorost, tak za ,,B" tým dospělých, nejvýše však na krajské úrovni, tedy zdaleka ne vrcholově. I v současné době, kdy je mi 51 let se fotbalu celá léta věnuji jako mládežnický trenér. Vždy jsem se snažil a stále snažím nejen tzv. ,,stát za lajnou“ a udílet svým svěřencům pokyny, ale naopak s nimi sám co nejvíce odtrénovat a především si na tréninku s nimi zahrát.

celý článek
starší články

Představujeme

Lidem se zdravotně-sociálními problémy pomáhá množství neziskových organizací. Některé z nich představujeme v této rubrice. Rádi bychom čtenářům našeho webu zprostředkovali informace o tom, jak žijí různé pacientské a rodičovské organizace, jaké služby nabízejí poskytovatelé z řad neziskových organizací, co neziskovky trápí, co připravují, čím se mohou pochlubit.

Naši partneři:

Helpnet Green Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2016 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |