Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Úspěšný projekt Můj flek

19. 5. 2015

Diakonie Českobratrské církve evangelické pořádala od ledna do dubna kurzy „Můj flek“, které se zaměřovaly na podporu pracovních a sociálních dovedností pro osoby se zdravotním postižením a chronickým duševním onemocněním. Obě skupiny bohužel stále patří mezi obtížně zaměstnatelné na volném trhu práce. Pětadvacet kurzů navštěvovalo v Plzni, Rokycanech, Klatovech, Horažďovicích a Sušici celkem 150 osob, z nichž 25 získalo možnost tříměsíční „práce na zkoušku“ a 12 již zůstalo ve stálém pracovním poměru.

Úspěšný projekt Můj flek

„Během kurzů si účastníci osvojili termíny z pracovního prostředí, naučili se orientovat v pracovních inzerátech, psát životopis, komunikovat se zaměstnavateli. Pro všechny účastníky byly kurzy přínosem, zejména v nácviku komunikace a možnost tříměsíční práce na zkoušku je pro vybrané absolventy zkušeností k nezaplacení,“ říká lektorka kurzů pro osoby s chronickým duševním onemocněním Jana Eismanová.

Projekt „Můj flek“ je financován v rámci projektu „Podpůrný program pro osoby se ZP“ podpořeného Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu.

Zdroj:www.helpnet.cz

www.helpnet.cz

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |