Každý desátý člověk v České republice žije se zdravotním postižením.

Zora Dvořáková dnes

11. 10. 2017

Známá spisovatelka a sochařka Zora Dvořáková oslaví v prosinci již 83. narozeniny. I po překročení osmdesátky je mimořádně aktivní. Stále píše nové knihy a věnuje se i výtvarné činnosti, především sochařství. „Na svých plastikách pracuji především ve mlýně, který vlastním mezi Kladnem a Slaným. Koncem letošního roku by měl vyjít katalog Barevné plastiky Zory Dvořákové. Co se týče mé literární práce, tak v současné době se začíná tisknout moje kniha Děsivý červenec 1950.

Zora Dvořáková dnesPhDr.Zora Dvořáková

Na trhu by se měla objevit někdy v únoru příštího roku,“ říká velmi aktivní dáma, která je též šéfredaktorkou hned několika kulturních časopisů, například Masarykův lid nebo Slánský obzor. Spisovatelka ale již pracuje na knize další (dosud bez názvu), která je věnována jejím vlastním vzpomínkám na období totality. Zora Dvořáková také spolupracuje s různými kulturními organizacemi, je ve výboru Klubu autorů literatury faktu, účastní se množství besed.

Text a foto: Luboš Hora

Poznámka

Portál Lidé mezi lidmi přinesl 5. 11. 2013 obsáhlý článek věnovaný osudům spisovatelky, její práci i životnímu stylu s názvem PhDr. Zora Dvořáková – V seniorském věku je stále čilá a hlavně mimořádně úspěšná.

Naši partneři:

HelpnetGreen Doors Fokus Praha Časopis Vozíčkář Časopis Vozka Časopis Psychologie Dnes Bayer

Spolek Dobré místo, z.s.© 2011-2018 Lidé mezi lidmiZdravotně-sociální portál |