white

16. ročník FOKUS CUPU

V neděli 14.4 probíhal již 16. ročník fotbalového turnaje lidí s duševním onemocněním tzv. FOKUS CUPU. Turnaj byl jakousi generálkou i motivací na jiný, podobný a velký turnaj tv. EASI Cup 2019-bez předsudků, který se s vysokou mezinárodní účastí týmů z velké části Evropy uskuteční v červenci letošního roku v Praze.

FOKUS CUP se uskutečnil již tradičně v neratovické sportovní hale, kterou měl jeho pořadatel Centrum duševního zdraví/CDZ/ Praha, díky řediteli neratovického gymnázia Aleši Jinochovi pronajatou zcela zdarma. Turnaje se zúčastnilo celkem 7 týmů z Prahy, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Hrálo se systémem každý s každým a v konečném umístění dominovaly týmy z Prahy. Celkovým vítězem se stala pražská BONA, před tzv. PEER Teamem a BAOBABEM Praha. O výsledky ale ani tak nešlo, jako o příjemné a přátelské setkání lidí,kteří mají zkušenosti s duševním onemocněním. Tito lidé znovu dokázali, že nejsou nijak vyčleněni ze společnosti, ale právě naopak se i při svém handicapu dokáží prosadit nejen při sportovním klání, ale i v samotném životě. Svědčí o tom i vyjádření dvou účastníků turnaje.

Jirka/člen PEER Teamu/: ,,Na neratovickém FOKUS CUPU jsem už potřetí. Kromě toho jsem se zúčastnil i dvou mezinárodních turnajů v Německu a jednoho v Holandsku. Již nyní se připravujeme a zároven těšíme na červencový EASI CUP v Praze, který by měl být opravdu zcela mimořádnou akcí.

Ivana/hráčka FOKUSU Mladá Boleslav/ ,,Mám za sebou pouhé 2 tréninky našeho týmu a hned se naskytla příležitost zahrát si na turnaji. Je tu sice drtivá většina mužů, ale nijak mi to nevadí a cítím se mezi nimi dobře.“

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář