white

Might and magic 6

V dětství jsem objevil svět Enrothu plný bájných svoření a pokladů a strávil jsem v něm několik měsíců a patří to k nejlepším obdobím v mém životě. Dobrodružství začínalo ve vesnici Nový Sorpigal a v této fázi goblini ještě budili hrůzu, obzvlášť ti červení. Na svých cestách jsem se střetával s ještěřími muži, kostlivci, kanibaly, rytíři temnoty a dokonce i s bájnými draky, mocnými titány a hrozivými démony.

Ve vesnici Blackshire mě jeden člověk varoval, že v noci se všichni obyvatelé proměňují ve vlkodlaky, ale já tomu nepřikládal velkou pozornost. O to větší bylo mé zděšení, když jsem po půlnoci vylezl z hostince a před hordami vlkodlaků jsem prchal až do sousedního kraje, kde mě pro změnu čekaly harpyje. Vesnici jsem se snažil zbavit jejího prokletí a tak jsem vstoupil do doupěte vlkodlaků a takticky jsem je jednoho po druhém likvidoval. Na konci jeskyně jsem provedl jistý magický rituál a spokojeně jsem se vracel zpět. Čekalo mě však další zděšení, když se na mě v již pročištěné oblasti vyřítila tlupa vlkodlaků. A takovýchto kuriózních momentů nabízel Enroth plno. Měl jsem ve zvyku napít se z každé studny a fontány, protože to přidávalo různé bonusy, ovšem v Kriegspiru se mi to stalo osudným. Ihned po polknutí vody jsem byl teleportován do jakéhosi hradu, kde se do mě pustila tlupa minotaurů a následovala rychlá smrt a načtení starší pozice.

Když jsem dorazil do obchodní křižovatky Svobodný přístav, otevřely se mi zcela nové možnosti, protože jsem rázem mohl cestovat do mnoha vzdálených krajů a mé nadšení neznalo mezí. Opět však bylo vystřídáno zděšením, když jsem dorazil do Prokletých močálů a ihned před stájemi na mě čekaly kostlivci a přízraky z říše nemrtvých a jejich úmysly samozřejmě nebyly přátelské. Snažil jsem se utéct do stájí a odjet do jakéhokoliv klidnějšího kraje, ale našel jsem je zcela prázdné a opět následovalo načtení starší pozice. Tento ponižující okamžik mi utkvěl v paměti, postupně jsem na svých dobrodružstvích zesílil a těm nemrtvým bestiím jsem to s pocitem hrdosti natřel.

(autorem ilustrace je Marco Verch (Might & Magic Heros VII) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons)

Napsat komentář