Příběh dračího rytíře

Již jsem si myslel, že žánr mmo nemá co nabídnout a postupně vymizí z herní scény, ovšem o pravém opaku mě přesvědčil Elder scrolls online. Tak především jsou tu fantasticky zpracované souboje a dochází k velkolepým bitvám mezi třemi znepřátelenými frakcemi.

Můj dračí rytíř je oděn do lehké zbroje, přehazuje mezi holemi blesku a ledu a při velkých bitvách rozhazuje stuny o sto šest, také zmrazuje nepřátele a pokud má po ruce healera a tanka, naběhne do nepřátelských řad a rozsévá paniku kouzly s plošným poškozením. Tedy takhle nějak by to mělo vypadat, ale často lehnu na 2 rány, můj level ještě není maximální a i na vlastním skillu můžu ještě hodně zapracovat.

Mmorpg by mohlo být sebelepší, ale bez dobré party rychle omrzí. A já narazil na úžasnou anglickou guildu, ve které lidé streamují a dokážou udělat skvělou show.

Před každou válečnou výpravou se sejdeme ve vítězné putyce, pak uděláme pár kliků pro nabrání svalové hmoty a pak následují záludné partyzánské akce. Jednou jsme se marně snažili dobýt nepřátelskou pevnost a když to nevycházelo, alespoň jsme před ní provokativně hráli na hudební nástroje a tancovali.

V reálném životě jsem toho zas tak moc nedokázal a kompenzuji si to ve světě Tamrielu, kde se nezaleknu ani škaredých orků nebo prašivých temných elfů.

(autorem fotky charakteru z Elder Scrolls je greyloch from Washington, DC, area, U.S.A. (Blur Trailer ESO elf 2) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)