white

Říjnová demonstrace dokázala jen zpřísnit opatření proti koronaviru

V polovině října se na Staroměstském náměstí v Praze uskutečnila demonstrace proti koronavirovým opatřením vlády České republiky. Co těch údajně dva a půl tisíce demonstrantů, kteří se jí zúčastnili vlastně dokázalo? Nemíním se věnovat řádění takzvaných hooligans, kteří prý byli ke své brutalitě vyprovokováni. To nevím a nemíním to komentovat. Na demonstraci jsem osobně nebyl. Chci se věnovat jen demonstraci obyčejných řadových lidí. Přišlo jich údajně podstatně více, než nařizuje zákon, platný v nouzovém stavu. Už tohle bylo selhání demonstrantů.

Se zavřenýma očima bych tuto skutečnost ještě přijal. Co ale nelze určitě přijmout, je fakt, že velká část lidí se na předem vyhlášenou akci dostavila bez požadovaných roušek a nedodržovala požadované rozestupy. Tím demonstrující jen nahráli vládě a té nezbylo než hned třetí den po demonstraci svá nařízení proti pandemii ještě zpřísnit.

Od středy 21. října se už musí roušky nosit úplně všude na veřejnosti. Další říjnovou středu se už tak přísná nařízení ještě více zpřísnila. A to je také jediný výsledek demonstrace, třebaže demonstrující lidé požadovali pravý opak.

Osobně jsem přesně tohle čekal. Nejsem žádným příznivcem současné vlády ČR, tuhle vládu jsem nevolil a u říjnových voleb vůbec nebyl. Se zpřísněním opatření jsem ale souhlasil. V současné kritické době není jiná cesta možná. Pokud se chceme z kritické situace co nejdříve vyhrabat,  není nutné nic jiného než to, co nejpřísněji vládní nařízení dodržovat. To se přece musí pochopit jen zdravým rozumem.

Je smutné, že to někteří lidé pořád pochopit nedokážou, třebaže jim je dnes a denně servírováno jak se nákaza rozrůstá. Chápu, že některé občany finančně koronavirová pandemie pomalu odrovnává, ale pokud se budou chovat, tak jako na demonstraci, pak si musí uvědomit, že vládní nařízení se budou zcela logicky stále zpřísňovat a trvat delší dobu. Podle mě je ke zvládnutí pandemie jediná cesta správná.

Co nejpřísněji dodržovat opatření vlády ČR. Nejen všude nosit roušky, co nejčastěji se dezinfikovat ale pokud možno se nikde neshromažďovat . Jen tímto způsobem lze pandemii  co nejdříve překonat. A to chce snad každý. Já tedy aspoň určitě. Všechna vládní opatření striktně dodržuji, třebaže zrovna nadšený z nich nejsem. Také si myslím že naše vláda udělala při boji s koronavirem chyby a teď se je se zpožděním snaží napravit. Ale největší chyba je v nás samotných, především v těch kteří nařízení nedodržují.

 

Luboš Hora-Kladno

 

 

 

Napsat komentář