white

Velmistři pseudofilosofie

Standovi bylo strašně špatně rozumět, což byla velká škoda, protože jeho teorie stály za to. Doporučil mi, abych hodně pil kolu, protože to odrazuje kiksovky, což jsou samice antimedvědů. Za původce všeho zla považoval Zdeňka Svěráka, ale uklidňoval mě, že armády dobra už dávno zvítězily nad jeho temnými silami. Nejvíc mě ale pobavilo jeho prosté tvrzení, že křesťané to s tím bohem přepískli. A také musím zmínit jeden kompliment, který se mi od něj dostal – že dobro ze mě přímo čiší. I kdyby se celý svět zbláznil a já dostal Nobelovu cenu za literaturu, tak nevím, jestli by to překonalo toto mimořádné ocenění od toho nejpovolanějšího – generála vojsk archandělů a motýlodlaků.

Vlajkovou lodí v bláznivých teoriích Aleny bylo počínání ukrajinských dělníků, kteří v Braníku vlastnili jakousi boudu, z jejíhož komínu vycházely toxické chemikálie, které měly omámit děti hrající si na blízkém hřišti, aby byly povolnější k sexu. A nebyli to pouze Ukrajinci, kdo byl nadržený, například její soused si na ní vynucoval sex sbíječkou. A já jsem ji varoval před primářem psychiatrické nemocnice, který měl v plánu to samé, ovšem ke sbíječce ještě přidal rozladěné piano a talíř ukradený z čínského bistra.

Kuba se jednou probral na podlaze v McDonaldu a bylo mu jasné, že před chvílí zemřel. Stále byl sice naživu, ale ta smrt se popřít nedala, něco bylo prostě jinak, možná v tom hrály roli černé díry a časoprostorové paradoxy.

Od této chvíle se radoval, že dokáže cestovat časem, ale mrzelo ho, že se nedokáže podívat do situací před svým zrozením. Nejedl maso, protože mohlo být lidské a i kdyby nebylo, sám nebyl schopný si maso obstarat (ulovit zajíce, stáhnout ho z kůže atd.) a tak mu přišlo nefér, aby ho pojídal. Měl určité trauma z počítačových her, když mu jeden hráč napsal: „Přestaň se modlit, nebo co to sakra děláš.“ Došlo mu, že ho sledoval kamerou umístěnou nad monitorem notebooku a od té chvíle ji zakrýval lepenkou. Neví už ale o tom, že já mám ve svém oku zabudovanou kameru, kterou ho sledovala Avril Lavigne, která je do něj bláznivě zamilovaná.

By PAvdK (Own work (Original text: eigen foto)) [GFDL or CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Napsat komentář