Nový portál pracovní tržiště

Portál bude zajišťovat komfort pro lidi s handicapem při hledání práce a současně důrazně chránit jejich citlivá osobní data. Budoucí zaměstnavatel neuvidí na webu kompletní životopis, protože osobní data jsou šifrovaná, a teprve po souhlasu zájemce o práci jsou mu informace poskytnuty.

„K vytvoření portálu pracovnitrziste.cz nás vedla především stále komplikovaná situace na otevřeném trhu práce a absence prostředí, kde by se zaměstnavatelé a osoby se zdravotním postižením (OZP) mohli setkat. Vytváříme určitou platformu pro seznámení se zaměstnanec a zaměstnavatel. Nejsme zprostředkovatelé práce, ani pracovní agentura. Chceme v této oblasti pomoci. Jsme v kontaktu i s úřady práce,“ říká zakladatelka a předsedkyně Správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením

Lenka Kohoutová.

Po zadání adresy www.pracovnitrziste.cz, každého zájemce z řad uchazečů i zaměstnavatelů povede portál jednoduchými, na sebe navazujícími kroky. Prvním z nich je zaregistrovat se. Následně zájemce vyplní profil, zadá životopis a je to. Firmy vyplní své požadavky. Součástí pracovního tržiště jsou i poradny, jak pro budoucí zaměstnance, tak i zaměstnavatele.

-kry-

Napsat komentář