Za Kladno hrál Kloz. ČÁST 6

ČÁST 6
Jak Meazza na Kloze nestačil.

Píše se rok 1934. Rok největšího úspěchu československé kopané v celé její historii.Na Mistrovství světa skončili Čechoslováci druzí, hned za domácí Itálií. Ve finále s ní prohráli 1:2 až po prodloužení a nebýt vyloženě surové hry Italů před domácím tehdy již značně zfašizovaným publikem, mezi kterým nechyběl ani nechvalně proslulý diktátor Benito Mussollini, nebýt stranického a nespravedlivého rozhodování švédského rozhodčího Eklinda, kdoví, jak by zápas skončil. Zfanatizovaní Italové naše hráče doslova ,,rozkopali.“ A Eklind tomu jen nečinně přihlížel.
A ještě jednou rok 1934. Je krátce po světovém šampionátu a hraje se tradiční Středoevropský pohár-soutěž srovnatelná s dnešní Ligou mistrů. Startuje v ní i třetí tým naší nejvyšší soutěže SK Kladno. Los prvního vyřazovacího kola je k němu více než krutý. Za soupeře mu určil italského mistra Ambrosianu/dnes Inter Milán/ v čele s nejlepším předválečným italským fotbalistou Giusseppe Meazzou-dvojnásobným Mistrem světa z let 1934 a 1938. První zápas na Kladně končí nerozhodně 1:1. A to se Kladnu podaří vyrovnat až v poslední minutě utkání, navíc brankou z penalty. ,,K odvetě do Milána ani nejezděte. Dostanete tam ,,bůra“ a bude jen ostuda.“říkají i zarytí kladenští fanoušci. Ale kdež. Nesmíme zapomenout na proslulá kladenská bojovná srdce a na kanonýra Fratiška Kloze. Hraje se odveta v Itálii. Meazza brzy střílí vedoucí branku Italů. Pak Kladeňák Bubeníček vyrovnává z penalty. Meazza tedy skóruje podruhé a domácí Italové znovu vedou.A pak přichází ke slovu kdo jiný-František Kloz. Dvěma přesnými zásahy skóre otáčí a Kladno v Miláně vítězí 3:2 a postupuje do druhého kola Středoevropského poháru.Celá Evropa má senzaci první třídy. Na slavný postup Klenáků byla složena i následující básnička: