white

Jsem maximálně spokojen s prací zaměstnankyň kladenské pobočky Raiffeisen stavební spořitelny

Již delší dobu jsem klientem patrně nejlepší stavební spořitelny fungující v České republice Raiffeisen.Někdy před zhruba 13 lety jsem si u ní založil své první stavební spoření. Tehdy ještě bylo financování stavebních spoření výhodnější než v současné době. Díky velmi vysoké státní podpoře i vysokým úrokům jsem si během pouhých 8 let stavebního spoření dokázal našetřit na svůj byt 1+1, který mám nyní v osobním vlastnictví a to bez jakéhokoli využití nějaké hypotéky, nebo úvěru. Velmi k tomu napomohl i fakt, že veškeré finanční prostředky, které jsem měl tenkrát naspořené jsem do ,,Raiffeisenky“ vložil najednou na celou dobu stavebního spoření. Díky tomu jsem se nemusel pak už o nic starat a vysoké úroky i vysokou státní podporu, které mi z vložené částky naskakovaly jsem jen s potěšením sledoval. A po 8 letech takového spoření jsem si mohl koupit vlastní byt, aniž bych se jakkoli zadlužil. Pravda s tím bytem jsem měl štěstí. Kupoval jsem ho v době, kdy ceny nemovitostí byly až několikanásobně nižší než dnes. Nic na tom však nemění fakt, že stavební spoření u Raiffeisen stavební spořitelny mi k našetření částky ke koupi bytu velmi pomohlo. Díky vysokým zúročněním mi tenkrát v samotném závěru spoření přibývalo měsíčně jen na úrocích téměř 1000 Kč a k tomu ještě další 4 500 Kč státní podpory za rok.

Stavební spoření mi skončilo po 8 letech, protože jsem si ho prodloužil o 3 roky. Peníze jsem si vybral a pořídil svůj byt 1+1. Tím ovšem moje spolupráce s Raiffeisen stavební spořitelnou neskončila. Vlastní bydlení jsem sice už měl, ale přesto jsem si hned založil stavební spoření nové. To mi teď stále běží a já jen s potěšením sleduji, jak mi na něm přibývají peníze. Ne sice už tak rychle jako dřív, protože jsem do něj vložil podstatně nižší částku než kdysi a navíc zúročení i státní podpora už nejsou tak vysoké, jako v minulosti, ale přesto peníze aspoň přiměřeně přibývají, třebaže na nějaký další byt to už určitě nebude. Mám jednu zásadu. Raději se uskrovňovat a spořit, než se zadlužit. Člověk nikdy neví, co ho může potkat a vždy je lepší mít něco v záloze.

Škoda, že podobně nesmýšlejí všichni. Kdyby ano, pak by nemusela koronavirová pandemie nadělat v české ekonomice takovou ,,paseku“, jakou prožíváme v současnosti. Závěrem bych chtěl především co nejvíce vyzvednout výrazně kvalitní a vysoce odbornou práci zaměstnankyň kladenské pobočky Raiffeisen stavební spořitelny, které mají na starost mimo jiné právě stavební spoření paní Drahomíru Magyarovou, paní Ivanu Němcovou a paní Lucii Abrhamovou, se kterými mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Všechny jsou vždy maximálně ochotné odborně poradit v oblasti financí a jejich co nejlepšího zhodnocení. Bylo tak tomu i v době, kdy byla kladenská pobočka z důvodu pandemie uzavřena a já se musel informovat ,,jen“ po telefonu. I v takové situaci mi bylo vždy maximálně vyhověno.

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář