Messi nebo Ronaldo

Messi nebo Ronaldo, aneb kdo je současným nejlepším fotbalistou světa

Kdo je v současné době nejlepším fotbalistou světa? Dost ošemetná otázka.

Fotbaloví odborníci by se při ní asi rozhodovali mezi dvěmi fotbalovými hvězdami-Portugalcem Roaldem a argentinským fotbalistou Lionelem Messim.

Snad se také mohu považovat za odborníka, když jsem držitelem druhé nejvyšší fotbalové trenérské licence a jako hráč, sportovní novinář, ale především trenér jsem se fotbalu věnoval celá desetiletí. Jaký je tedy můj názor na nejlepšího fotbalistu na celém světě? Pokume se nejprve porovnat obě zmíněné fotbalové hvězdy.Pro začátek jejich fyzické předpoklady. Už zde je velký rozdíl. Ronaldo je od přírody poměrně vysoký a urostlý. Naopak Lionnel Mesi je malý a drobnější postavy. Ronaldo se nikdy nemusel vyrovnávat s nějakým fyzickým handicapem. Příroda k němu byla prostě štědrá. To se ale ani zdaleka nedá říct o Lionelu Messim. V dětském věku byl maličký a hubený. Přesto se dokázal prosadit i mezi fotbalisty o téměř dvě hlavy vyššími.

Jako obrovský talent dostával už v dětském věku hormonální injekce a bral růst podporující léky. Pravda svou výškou to moc daleko nedotáhl. Nyní v dospělém věku měří kolem 170 centimetrů. Přesto na fotbalovém hřišti už dlouhá léta vyniká.

Na rozdíl od urostlého Ronalda se musel v minulosti se svým handicapem rvát a nakonec i prosadit. Že to není vůbec lehké jsem poznal na vlastn íkůži. Jsem snad o pouhý centimetr, nebo možná dva vyšší než Messi. V dětsví jsem býval poměrně dost obezní. S těmito osobními handicapy jsem se rval co to jen šlo. Ani nějaký větší sportovní talent mi osud neposkytl. Však jsemse také jako hráč ve fotbale nikdy výrazněji neprosadil.

Argentinec Messi se ale prodsadit dokázal.Dokonce v takové míře že ho v amketě časopisu France fotbal, který uděluje tzv. zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu hrajícím v Evropě každý rok znovu a znovu, vyznamenali jako nejlepšího v Evropě hned 7x.

To se nikdy žádnému fotbalistovi ani zdaleka nepodařilo. Z nejvíce individuálních ohodnocení v celé historii fotbalu se jako hráč může pyšnit jen jeden. Je jím argentinský ,,prcek“ Lionel Messi. Tenhle fotbalista by to v konkurenci s Portugalcem Ronaldem vyhrál zcela jednoznačně i u mě. Ronaldo sice střílí jeden gol za druhým, ale to je všechno. Chybí mu Messiho fotbalovost a skvělá individuální technika.Narozdíl od Ronalda musel nejprve těžce překonávat své handicapy. Tenhle fotbalista byl až neskutečně mnoho let věrný jedinému klubu- CF

Barcelona zatímco Ronaldo za tu dobu ve špičkovém evropském fotbalu dres hned několikrát změnil.

Lionela Messiho jen minimálně najdete v nějakých reklamních šotech narozdíl od Ronalda, který si v reklamě libuje a vydělává za ní velké peníze.

I soukromý život Messiho je jiný než ten Ronaldův. Jeho neprovázejí žádné aféry.

Messi zústal vždy skromným slušným člověkem . To samé bych se o Ronaldovi napsat neodvážil. Nejen toho velkého umění překonat fyzický handicap, ale i bezproblémového osobního života za nejlepšího současného fotbalistu světa považuji Lionela Messiho. Po stránce ryze lidské, která je nejdůležitější by Messí u mne jednoznačně zvítězil nad Ronaldem. A myslím že určitě i po stránce pouze fotbalové….

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář