Na populárním turnaji GOLDEN TOUR startovali i pacienti a zaměstnanci z Bohnic

GOLDEN TOUR je dnes již populárním fotbalovým turnajem, respektive jakousi fotbalovou podnikovou zaměstnavatelskou ligou. Důkazem toho je, že v letošním roce se uskutečnil jeho již 23. ročník, který probíhal během tří červnových víkendů, konkrétně ve dnech 5.a 6. 6., 12 a 13. 6., a 26. a 27. 6. Na  letošním ročníku startovalo více než 30 týmů, výkonnostně rozdělených do čtyř skupin. Hrálo se venku, v Praze -Hostivaři futsalovým systémem 4+1. Poprvé se turnaje zúčastnil i tým nedávno založeného spolku SK pro Duševní Zdraví, který tvoří pouze bývalí i současní psychiatričtí pacienti a zaměstnanci z oblasti duševního zdraví. I když za tento tým z drtivé většiny nastupovali duševně handicapovaní lidé, kteří se pak utkávali v zápasech s lidmi duševně zdravými, tým rozhodně ostudu neudělal. V konečném hodnocení získal 6 bodů. když dokázal 2x zvítězit. Svými výkony i bojovností na sebe upozornili bývalí psychiatričtí pacienti jako Ilja Feofanov, Jan Botlík/oba zaměstnanci spolku ,,Dobré místo“/, dále Martin Mikeš, Radek Červený, Jakub Hakr,/bývalí pacienti/, současný pacient PN-Praha Bohnice i jediný nehandicapovaný hráč Jan Drobný, který je zakladatelem spolku SK pro Duševní Zdraví. Jan Drobný nejenže jako brankář někdy čaroval skvělými zákroky a navíc dokázal vstřelit i branky, Jan Botlík, Martin Mikeš i Ilja Feofanov udivovali svou fotbalovostí, Vladimír Hradecký zase nezměrnou bojovností. Na těchto příkladech se znovu potvrdilo, že i duševně handicapovaní lidé mohou nejen ve sportu, ale i v praktickém životě dosáhnout více než lidé duševně zdraví.

Turnaje GOLDEN TOUR se zúčastnili i bývalí vynikající českoslovenští fotbaloví reprezentanti Vladimír Šmicer/patron turnaje/, Jan Koller, Jan Rezek i další kvalitní fotbalisté z takzvaného velkého fotbalu, což turnaji na jeho atraktivitě jistě přidalo.

Turnaj byl slavnostně zakončen ve středu 30. června tentokrát nikoli na hřišti, ale v restauraci na Střeleckém ostrově, kde byly také vyhlášeny konečné výsledky a oceněni nejlepší hráči.

 

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář