Místo zbavení svéprávnosti sedmnáctý čestný diplom

Je to už více než dvacet let. Přesto si na to problematické období svého života pamatuji více než dobře. Tenkrát v mém případě stíhala jedna hospitalizace na psychiatrii druhou. Během jednoho pouhého roku jsem byl hospitalizován v psychiatrickém zařízení třeba i čtyřikrát./V jednom případě myslím i pětkrát/.

Lékaři mi v té době ustavičně vyhrožovali zbavením svéprávnosti a to jen z důvodů velmi častých hospitalizací. Nevím, zda by se jim to podařilo, protože netrpím žádnou paranoiou, schizofrenií, nebo psychotickým onemocněním./Moje diagnóza je porucha osobnosti./ Navíc všechny mé hospitalizace byly oficiálně dobrovolné a léčbu nařízenou soudem/takzvanou ochranku/ jsem neměl nikdy, protože naštěstí jsem nikdy neudělal žádný větší průšvih.

Pro ohromný počet hospitalizací však byli lékaři na mě už pěkně ,,nabroušeni” a tak vyhrožovali, jak jen mohli.

Dnes s odstupem těch přibližně dvaceti let se nad tím už jen usmívám.

Svéprávnosti jsem zbaven nebyl. Místo toho mi za těch zhruba dvacet let vyšly v různých listech/regionálních i celostátních/ desetitisíce  článků. Místo zbavení svéprávnosti jsem vystudoval i přednášel historii. Místo zbavení svéprávnosti jsem držitelem celkem sedmnácti čestných diplomů -patnácti ze Slánské akademie volného času a dvou z Kladenské university III. věku. Čestných diplomů mám celkem sedmnáct, závěrečných prací jsem ale odevzdal celkem dvaadvacet. V obou studijních oborech na Kladenské universitě III. věku jsem totiž místo jedné požadované práce odevzdal vždy tři a v posledním ročníku Slánské akademie volného času jsem místo jedné požadované práce vypracoval ryze dobrovolně dvě. Ten sedmnáctý čestný diplom mám už ,,přiklepnutý” a dostanu ho letos začátkem podzimu. Velmi mě těší, že všech dvaadvacet odevzdaných prací bylo odborníky vyhodnoceno vysoce kladně.

Potrpím si na osobní rekordy a také rekordmanem jsem, nejen v počtu čestných diplomů nebo napsaných článků, ale i v počtu hospitalizací na psychiatrii. Těch však v posledních letech značně ubylo. Naposled jsem byl krátkodobě hospitalizován v Psychiatrické nemocnici v Horních Beřkovicích před dvěma lety a od té doby nic.

Zvyšovat počet hospitalizací už nemám v úmyslu. Zvyšovat počet napsaných článků i čestných diplomů, v tom míním určitě pokračovat.

 

Luboš Hora -Kladno

Napsat komentář