Kladenští hokejoví Rytíři se vracejí do nejvyšší soutěže

Psát o tom, že jsem zarytý kladenský patriot by bylo ,,nošením dříví do lesa”.

Pro svoje rodné město žiji. Těžko bych dokázal žít někde jinde. Kromě toho jsem nadšeným fanouškem kladenského sportu. Pro Kladenský deník jsem napsal velké množství článků se sportovní tematikou, týkající se právě Kladna.

Na Kladně je již dlouhá léta nejpopulárnějším sportem hokej. Však se také kladenští hokejisté v minulosti stali hned šestkrát mistry republiky. Co na tom, že naposledy to bylo v roce 1980. V posledních letech kladenští hokejoví Rytíři pendlují mezi první a druhou nejvyšší soutěží. Právě skončenou sezonu 2020-2021 odehráli jen v té druhé nejvyšší soutěži. Po skončení základní části byli na první příčce. Pak však přišly nevyzpytatelné vyřazovací zápasy v takzvaném play off. Až do finálového střetnutí s jihlavskou Duklou si Kladeňáci počínali suverénně. Ve čtvrtfinále vyřadili bez problémů pražskou Slavii a v semifinále doslova smetli Porubu.

A pak přišly finálové zápasy s Duklou Jihlava. Hraje se na čtyři vítězné zápasy systémem dva zápasy doma, dva venku.

Finále s Jihlavou bylo až neuvěřitelně dramatické. Svědčí o tom fakt, že o konečném vítězi muselo rozhodnout plných sedm zápasů. Kladno finále nezačalo dobře. První dva zápasy hrálo doma a oba prohrálo. Poté naopak na jihlavském stadionu vítězilo.

Byla vůbec  hodně kuriozní ta finálová série. V zápasech kupodivu vítězili vždy hosté.

Tedy až do toho posledního, který se hrál na Kladně. Tady už se muselo rozhodnout o tom, kdo postoupí do extraligy/nejvyšší soutěže/ protože po šesti odehraných vzájemných zápasech byl stav 3:3 na zápasy.

Ten rozhodující zápas na Kladně se hrál ve čtvrtek 29. dubna. Pro značně omezený počet diváků, díky koronaviru jsem na něm nebyl, ale naštěstí ho vysílali v televizi.

Konečně v něm bylo prolomeno prokletí domácího prostředí a v zápase poprvé zvítězili domácí. Kladenští Rytíři začali pěkně z ostra. Vedli už 4:0 a mohlo se zdát, že je o postupujícím do extraligy rozhodnuto. Jihlava se však nečekaně vzchopila, snížila na 4:2 a měla řadu šancí na další góly. V některých pasážích zvláště ve druhé třetině dostala kladenské pod velký tlak. Další branky se jí naštěstí už vstřelit nepodařilo. Naopak v samotném závěru zápasu, kdy vsadila vše na jednu kartu a hrála více než dvě minuty bez brankáře se šesti hráči v poli, inkasovala do prázdné branky pátý gól. Kladno v tom rozhodujícím utkání tedy zvítězilo 5:2.

Byl to nádherný zápas plný nezměrné bojovnosti a maximálního nasazení na obou stranách.
I když Jihlavu zrovna nemusím, bylo by špatné neocenit její skvělý výkon v tom nádherném zápase. Vždyť v některých pasážích zápasu byla lepším týmem.

Rozhodující však je výsledek a ten patřil Kladnu. Kladenští Rytíři se po vítězství v tom nádherném zápase vracejí minimálně pro nejbližší sezonu 2021-2022 po roce znovu do nejvyšší hokejové soutěže.

 

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář