Nepříjemné opaření

Stalo se mi to na přelomu letošního dubna a května.. Hovořil jsem telefonicky s jednou kolegyní ze zaměstnání a současně jsem si v rychlovarné konvici vařil vodu na kávu.

Když se voda uvařila bylo nutné rychle hrnek s připravenou kávou zalít. Současně jsem nechtěl telefonický hovor ukončit a díky tomu došlo k nepříjemné události.

Kávu jsem si ještě zalil a stále hovořil s kolegyní, ale nelze dělat dvě věci najednou.

Díky mé zbrklosti a neopatrnosti jsem si čerstvě uvařenou kávou polil horní část dlaně pravé ruky. Kolegyně asi musela být dost vyděšená, když mě v telefonu slyšela řvát bolestí. Pravou ruku jsem si prostě opařil. Ruku jsem hned strčil pod kohoutek se studenou vodou. Díky tomu bolest z opaření za chvíli přešla a já si bláhově myslel, že tím všechno skončilo. Opravdu jsem pak už žádnou bolest necítil.

Nepříjemné překvapení však přišlo druhý den ráno. Ruka sice příliš nebolela , ale zato byla oteklá a objevily se na ní velké nevzhledné puchýře a dva kruhy vyloženě propálené kůže. Byl jsem z toho dost vyděšený, protože něco podobného jsem nikdy nezažil.

Opařenou dlaň jsem si sice hned namazal nějakou vyloženě přírodní mastí, ale tím jsem si moc nepomohl.

Otok, ani puchýře nezmizely a propálené kruhy kůže začaly jen mokvat. Ruka navíc vypadala hodně nevzhledně, třebaže téměř nebolela. Zafačoval jsem si ji obvazem, ale i přes něj byla brzy vidět postižená místa, která při pohybu začala hned krvácet

Proto jsem si v lékárně, dle rad lékárníka pořídil nějaký zásyp. Ale  ten také nepomohl, protože na propálených místech se začaly vytvářet strupy. Otok ani puchýře stále nemizely. Místo zásypu jsem začal používat framykoin.   Díky této antibiotikové masti se postižená propálená místa po několika dnech uzavřela. Podle rady jedné kolegyně ze zaměstnání , která má s opařením zkušenosti jsem si v lékárně koupil kalciovou mast, která na popáleniny vyloženě platí a začal postižená místa pravidelně mazat. Efekt se projevil docela rychle. Puchýře i strupy začaly  mizet a postižená místa se začala postupně uzavírat a vracet do původního stavu.  Díky Framykoinu i kalciové masti jsem si postižené místo vyléčil až neuvěřitelně rychle, asi během dvou týdnů. Dnes už je ještě nedávno otevřená ruka zcela v pořádku, nikdo by už nepoznal jak hrozně po tom opaření vypadala. A já získal cennou zkušenost-vždy být opatrný a nedělat více  věcí najednou

Na závěr bych chtěl uvést, že ruku jsem si vyléčil sám a vůbec nemusel navštívit lékaře.

Luboš Hora-Kladno

 

Napsat komentář