Snad jsem si našel nový servis kol

Mám sice vysokoškolské vzdělání i po kondiční stránce jsem na tom slušně, ale po té manuální jsem totální ,,kopyto“. Nezvládám ani jednoduché opravy a na všechno si musím brát šikovné řemeslníky. Řemeslnické služby jsou však stále dražší a dražší.  To je ovšem logické, protože současným trendem je fakt, že i mladí lidé, kteří na studium nemají se hrnou do škol, jen aby nemuseli pracovat rukama. Z těchto důvodů je v České republice čím dál tím více vysokoškoláků/jejich skutečné vzdělání je přitom často více než ubohé/ a na druhé straně čím dál tím méně šikovných řemeslníků. Proto si nejrůznější opraváři mohou plným právem zvyšovat ceny za své služby.

V mém případě se jedná především o servis a opravu kol, kterých mám hned osm. Dlouhá léta jsem využíval soukromý servis pana Klimeše v Kladně -Rozdělově, který opravoval kola rychle a levně.

Pan Klimeš však koncem letošní zimy zemřel. Pro mě to byla dost rána, protože sám si neumím vyměnit ani duši u kola. Přitom kolo je pro mě nezbytnou nutností a od začátku jara do konce podzimu ho využívám téměř denně. Jezdím na něm z Kladna i do svého pražského zaměstnání.

Osm bicyklů mám proto, že když se některé porouchá, mohu vzít jiné. Porouchané kolo potom dávám do servisu. Po úmrtí pana Klimeše jsem si hned začal hledat nový servis pro svá kola.

Brzy jsem zjistil, že to nebude lehké. I když je servisů u nás na Kladně poměrně dost, poptávka po opravách je mimořádně vysoká. V období koronavirové pandemie začali lidé jezdit na kole téměř masově.

Při svém hledání vhodného servisu jsem zjistil dvě skutečnosti. I jednoduchá oprava se může díky vysoké poptávce protáhnout  na více dní. A ceny za ní jsou dost vysoké. Od jara letošního roku jsem tedy hledal vhodný servis kol. Navštívil jsem jich několik a s nikým se nedohodl, především na termínu opravy a na ceně. Zdůrazňuji, že cena je pro mě důležitá, protože po finanční stránce mám silně podprůměrný finanční příjem a musím všude šetřit.

Po odmítnutí několika pro mě nevyhovujících servisů jsem se dostal až na prodejnu i servis kol ,,KOLA KLADNO” na hlavní kladenské třídě TGM. Tam jsem byl opravdu hodně překvapen, když přeplet a vycentrování kola byl majitel  pan Jiří Holubovský ochotný udělat téměř na počkání, respektive za pouhou hodinu. Moc jsem tomu zpočátku nevěřil a proto jsem se dostavil k vyzvednutí opraveného kola radši za dvě hodiny. Kolo bylo perfektně seřízené za tak krátkou dobu a navíc doplněné o nezbytné další komponenty. Trochu jsem měl strach z ceny za opravu. A i tady jsem byl vyloženě příjemně překvapen. Složitější oprava téměř na počkání vyšla na nějakých 250 Kč. To v jiném servisu bych zaplatil možná dvojnásobek a ještě bych řadu dní na opravu čekal. Z mých osmi kol má obvykle aspoň jedno nějakou poruchu, kterou si díky své nešikovnosti nedokážu opravit sám. Ted snad už vím, kam se obrátit. Je to prodejna a servis kol ,,KOLA KLADNO” na třídě T.G.M. , kde se opravuje skutečně rychle a levně.

V případě člověka, jako jsem já, pro kterého se stal bicykl nezbytnou životní nutností a sám si neumí s opravami poradit je to důležitý poznatek.

 

Luboš Hora-Kladno

 

Napsat komentář