Telefonát z Brna, který mě potěšil.

Práci novináře se věnuji zhruba dvacet let. Za tuto dobu mi vyšlo jistě několik tisíc článků. Pamatuji se, jak jsem začínal v dnes už dlouho neexistujícím ,,Kladenském expresu“ a měl v každém čísle asi 10 krátkých článků. Tam ten počet několika tisícovek naskákal asi nejvíce, protože pro tento list, který byl čtrnáctideníkem jsem pracoval asi 5 let. Ještě při působení v ,,expresu“ jsem začal psát i do ,,Kladenského deníku“, který vycházel kromě neděle každý den. Tam už jsem měl co do počtu článků méně, ale zato byly delší, často celostránkové. Současně s ,,Kladenským deníkem“ jsem začal psát i do celostátních ,,Halo novin“. I v tomto případě se jednalo o deník. Psal jsem tam vesměs své turistické články a měl svou rubriku ,,TIP NA VÝLET“, která se objevovala v každém sobotním vydání.

Když jsem před více než deseti lety začal pracovat pro organizaci lidémezilidmi začal jsem psát pro webové stránky této organizace a na rozdíl od klasických novin pro ně píšu dosud.

Za těch zhruba dvacet let novinářské činnosti jsem se dočkal na jednu stranu řady pochvalných reakcí čtenářů, ale na druhou stranu i řady kritik. I s tím musí novinář počítat.

Nejzajímavější reakce na můj článek přišla nedávno po telefonu. Kupodivu to byla reakce na článek ještě z klasických novin-,,Kladenského deníku“ , který jsem napsal již před několika lety. Jednalo se o můj rozhovor s bývalým československým reprezentantem ve fotbale panem Zdenkem Kofentem. Volali mi z Brna. Ani jsem nestačil zaregistrovat z jakých novin. O co šlo ? Velmi slušně mě brněnský redaktor požádal, zda bych mu nedal kontakt právě na Zdenka Kofenta, že se prý v jeho případě jedná o našeho vůbec nejstaršího fotbalového reprezentanta, který kdy hrál na brněnském stadionu ,,Za Lužánkami“. Vůbec nevím, kde ten můj rozhovor s ním Brnáci vyštrachali, když vyšel již před lety a navíc jen v novinách našeho kladenského regionu. Stejně mě ale potěšilo, že se můj článek dostal až do Brna. Hned jsem si vzpomněl, že se Zdenkem Kofentem jsem dělal rozhovor pro noviny hned dvakrát. A také na to, jak jsem svůj článek viděl v hospodě ve Družci /obec v Kladenském regionu, kde pan Kofent bydlí./ viset připíchnutý na stěně. A ještě na něco jsem si vzpomněl. Se synem pana Kofenta jsem kdysi hrával fotbal za dorost i kladenské ,,béčko“. A když jsem mluvil telefonicky s Brnáky, hned jsem si uvědomil ,že tenhle Kofent mladší pracuje ve Družci jako starosta obce. Proto dát kontakt na Kofenta staršího bylo velmi jednoduché. Stačilo dát kontakt na zastupitelstvo obce Družec.

Nevím jestli jsem více potěšil Brňáky já, nebo oni mě, když se můj článek z kladenských novin dostal až do Brna.

Luboš Hora-Kladno

Napsat komentář